Trwa ładowanie...
27-08-2015 17:35

Policja zlikwidowała na przedmieściach Paryża najstarszy obóz Romów

Francuska policja zlikwidowała jeden z największych i najstarszych obozów Romów na przedmieściach Paryża - poinformowały władze i aktywiści. Podczas operacji wysiedlono ok. 300 osób. Dla najbardziej potrzebujących przygotowano 12 pomieszczeń. Obóz był zamieszkiwany głównie przez Romów z Europy Wschodniej.

Share
Policja zlikwidowała na przedmieściach Paryża najstarszy obóz RomówŹródło: AFP, fot: Miguel Medina
d3rrboy

Anonimowy przedstawiciel policji powiedział agencji Associated Press, że operacja rozpoczęła się w godzinach popołudniowych. Poprzedziły ją tygodnie dyskusji na temat przyszłości obozu.

Przed rozpoczęciem działań funkcjonariusze poinformowali mieszkańców o decyzji władz w sprawie likwidacji obozu. Następnie na miejsce wjechały buldożery - poinformowała AP działaczka na rzecz obrony praw Romów Manon Fillonneau. Podkreśliła, że osoby mieszkające na terenie obozu musiały ewakuować się w dużym pośpiechu.

Władze podały, że przygotowały dla najbardziej potrzebujących i chorych mieszkańców obozu 12 pomieszczeń, w których mogą się schronić. AP przypomina, że we Francji mieszkają tysiące Romów. W większości przebywają w obozach, w których często nie ma prądu, ani bieżącej wody.

d3rrboy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rrboy
d3rrboy
Więcej tematów