Trwa ładowanie...
d2sysa5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policja zlikwidowała na przedmieściach Paryża najstarszy obóz Romów

Francuska policja zlikwidowała jeden z największych i najstarszych obozów Romów na przedmieściach Paryża - poinformowały władze i aktywiści. Podczas operacji wysiedlono ok. 300 osób. Dla najbardziej potrzebujących przygotowano 12 pomieszczeń. Obóz był zamieszkiwany głównie przez Romów z Europy Wschodniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zlikwidowała na przedmieściach Paryża najstarszy obóz Romów
(AFP, Fot: Miguel Medina)
d2sysa5

Anonimowy przedstawiciel policji powiedział agencji Associated Press, że operacja rozpoczęła się w godzinach popołudniowych. Poprzedziły ją tygodnie dyskusji na temat przyszłości obozu.

Przed rozpoczęciem działań funkcjonariusze poinformowali mieszkańców o decyzji władz w sprawie likwidacji obozu. Następnie na miejsce wjechały buldożery - poinformowała AP działaczka na rzecz obrony praw Romów Manon Fillonneau. Podkreśliła, że osoby mieszkające na terenie obozu musiały ewakuować się w dużym pośpiechu.

Władze podały, że przygotowały dla najbardziej potrzebujących i chorych mieszkańców obozu 12 pomieszczeń, w których mogą się schronić. AP przypomina, że we Francji mieszkają tysiące Romów. W większości przebywają w obozach, w których często nie ma prądu, ani bieżącej wody.

d2sysa5

Podziel się opinią

Share

d2sysa5

d2sysa5
d2sysa5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów