placeholder_g3szfq
placeholder_g3szfq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
arabia saudyjska

Policja religijna schwytała ponad 100 czarowników

Według danych policji religijnej w Arabii Saudyjskiej w ciągu ostatniego roku aresztowano ponad 100 czarowników - podała saudyjska policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
placeholder_g3szfq

W ciągu ostatnich 12 miesięcy komisja ds. promocji cnoty i zapobiegania występkom złapała ponad 100 magików, wróżbitów, szamanów i czarodziejów.

Udało się to dzięki kampanii, którą ogłosiła saudyjska policja. Oferowano w niej nagrodę w zamian za informacje o osobach uprawiających zakazaną w królestwie magię.

Rzecznik policji religijnej poinformował, że 80% klientów aresztowanych szamanów to kobiety, które przychodzą po poradę w sprawach związanych głównie z życiem emocjonalnym i małżeńskim.

placeholder_g3szfq

W Arabii Saudyjskiej istnieje prawny zakaz uprawiania magii - uważa się, że szamani, wróżbici, magicy i czarodzieje to ofiary opętania przez "złe duchy". Osoby takie mogą mieć niemoralny wpływ na bogobojnych członków społeczności.

Polub WP Wiadomości
placeholder_g3szfq
placeholder_g3szfq