Trwa ładowanie...
d3kf70y

Pogrzeb Dawida Ż. Rodzina pożegnała 5-latka

Rodzina i najbliżsi przyjaciele pożegnali Dawida Ż. - dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska. We wtorek odbył się pogrzeb zamordowanego chłopca. Ceremonia odbyła się w warszawskiej cerkwi św. Marii Magdaleny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogrzeb Dawida Ż. Chłopiec był poszukiwany przez prawie dwa tygodnie
Pogrzeb Dawida Ż. Chłopiec był poszukiwany przez prawie dwa tygodnie (East News)
d3kf70y

Najbliżsi Dawida Ż. nie chcieli, by w uroczystości uczestniczyły postronne osoby. Krótkie nabożeństwo prawosławne zorganizowano o godz. 11:00 w warszawskiej cerkwi św. Marii Magdaleny. - Prochy chłopca złożono w małej białej urnie. Rodzina zdecydowała, by pochować je w najbliższym czasie w Kazachstanie - mówi nam osoba z otoczenia bliskich Dawida.

Ciało Dawida Ż. zostało odnalezione w sobotę, 22 lipca, około godziny 13 przy zbiorniku retencyjnym. Zwłoki leżały w krzakach kilkadziesiąt metrów od ekranów akustycznych stojących wzdłuż autostrady A2 przy węźle Pruszków. Natknął się na nie jeden z policjantów, który zauważył dziecięce buciki w kolorze niebieskim.

- Oględziny i sekcja zwłok wykazały liczne rany kłute klatki piersiowej. Zostały zadane narzędziem ostrym. Warunki takiego narzędzia spełnia m.in. nóż - mówił rzecznik prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński. Według śledczych, ojciec zabił syna w samochodzie, a później ukrył ciało w zaroślach.

d3kf70y

Matka chłopca opublikowała oświadczenie. "Szanowni państwo, składam podziękowania służbom, które z ogromną determinacją nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny" - napisała.

W środę, 10 lipca, ojciec 5-letniego Dawida Ż. zabrał syna z domu w Grodzisku Mazowieckim ok. godz. 17. Paweł Ż. miał go zawieźć do Warszawy do matki. Podróżował z chłopcem szarą skodą fabią o nr. rejestracyjnym WGM 01K9. Przed godz. 21 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec Dawida został śmiertelnie potrącony przez pociąg relacji Skierniewice-Warszawa. Miał popełnić samobójstwo. O północy matka Dawida zgłosiła zaginięcie syna.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kf70y

Podziel się opinią

Share
d3kf70y
d3kf70y
Więcej tematów