ycipk-2inws1

Pogoda. Ostatni dzień gorąca. Od zachodu powieje chłodem

Pogoda. Jeszcze we wtorek możemy cieszyć się wspaniałą pogodą. Będzie cały czas gorąco i pogodnie. Temperatura sięgnie nawet 25 stopni w cieniu. Od środy do Polski wkracza ochłodzenie i opady deszczu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda zmieni się od środy
Pogoda zmieni się od środy (WXCharts)
ycipk-2inws1

Pogoda. Pogodą jeszcze we wtorek zarządzać będzie słoneczny i pogodny ośrodek wyżowy o nazwie Lisbeth. Na dodatek nadal z kierunków południowych będzie sprowadzać do nas ciepłe powietrze znad basenu Morza Śródziemnego. Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, dopiero w nocy z wtorku na środę nastąpi przebudowa pola barycznego, w wyniku której Lisbeth znad Morza Czarnego odsunie się nad Rosję i ustąpi miejsca niżowi znad odległego Atlantyku.

ventusky
Podziel się

Od środy do końca tygodnia obszar Polski znajdzie się pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad północnego Atlantyku i Wysp Brytyjskich. Takie rozmieszczenie układów barycznych sprawi, że nad obszarem Polski dojdzie do rozdzielenia "wpływów”. Wschodnia i południowa Polska pozostanie pod wpływem Lisbeth, a zachodnia i północna część kraju dostanie się pod władanie niżu znad Atlantyku.

ycipk-2inws1

W wyniku takiego rozdziału na wschodzie i południu do końca tygodnia utrzyma się ładna słoneczna aura, natomiast nad zachodnią i północną Polską zacznie się chmurzyć. Od czasu do czasu pokropi słaby, przelotny deszcz.

ventusky
Podziel się

Pomimo różnicy w pogodzie, to do końca tygodnia nadal na przeważający obszar Polski z kierunków południowych napływać będzie południowe ciepło, jedynie o północną część kraju będzie zahaczać nieco chłodniejsze powietrze atlantyckie. Temperatura spadnie o kilka kresek, ale do końca tygodnia prawie w całym kraju będzie utrzymywać się na przyzwoitym poziomie od 18 do 21 stopni.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

ycipk-2inws1

Pogoda na kolejny tydzień

Do połowy tygodnia zapowiada się zmienna aura z przelotnymi opadami deszczu, ale już w drugiej połowie tygodnia pogoda poprawi się i na brak słońca nie będziemy narzekać. O ile jeszcze w poniedziałek (21.10) na wschodzie temperatura będzie oscylować w okolicach 20 kreski, to już w kolejnych dniach (od wtorku) ochłodzi się i w całym kraju temperatura będzie się wahać pomiędzy 10. a 15. kreską.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl
Podziel się
ycipk-2inws1

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl
Podziel się
ycipk-2inws1

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl
Podziel się
ycipk-2inws1

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2inws1

ycipk-2inws1
ycipk-2inws1