Trwa ładowanie...
d3yrif6

Pogoda nas mocno zaskoczy. Zobacz prognozę na dwa tygodnie

Aura poprawi się już w weekend. Przynajmniej w niektórych regionach Polski. A jak będzie w ciągu najbliższych kilkunastu dni?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(flickr.com)
d3yrif6

W najbliższą sobotę i niedzielę będzie i słonecznie, i deszczowo. Słońca mogą spodziewać się mieszkańcy centrum i północy kraju. Na Pomorzu Zachodnim temperatura osiągnie nawet 21 stopni Celsjusza. Jednak w strefie opadów deszczu - na południu - będzie dużo chłodniej, bo tylko 14-16 stopni - informuje "Fakt".

Biuro Prognoz Pro-GEM z Gdyni ostrzega przed silnym deszczem. W weekend, szczególnie w Polsce południowo-wschodniej, mogą lokalnie niebezpiecznie rosnąć poziomy rzek. Jednak już w poniedziałek sytuacja powinna się poprawić. Tego dnia padać ma już tylko na zachodzie i to tylko przelotnie. W tych regionach będzie najchłodniej - od 14 do 18 stopni Celsjusza. Na wschodzie termometry pokażą nawet 22 stopnie.

We wtorek i środę deszcze niemal całkowicie zanikną. W kolejnych dniach tygodnia czeka nas słoneczna pogoda. W wielu miejscach Polski niebo będzie bezchmurne, a temperatura osiągnie na zachodzie 22 stopnie Celsjusza.

d3yrif6

Zobacz także: Huragan Maria spustoszył Portoryko

Następny weekend będzie słoneczny, ale niezbyt ciepły. W nocy mogą pojawić się przymrozki na Podkarpaciu i w Górach Świętokrzyskich. W końcu zacznie się już październik. Synoptycy z Gdyni przewidują temperatury w ciągu dnia od 14 do 18 stopni.

Deszcz do Polski wróci od środy 4 października i obejmie cały kraj. Do tego dojdzie silny wiatr, który może bardzo uprzykrzać życie. Na termometrach zobaczymy minimalnie 14 stopni Celsjusza (na Mazurach). Maksymalnie 20 stopni na Dolnym Śląsku.

d3yrif6

Rozpogodzi się w piątek, ale w niedzielę deszcze powrócą. Koniec tygodnia nie będzie chłodny jak na październik. Meteorolodzy zapowiadają na niedzielę 8 października temperaturę od 17 do 20 stopni.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3yrif6

Podziel się opinią

Share

d3yrif6

d3yrif6
Więcej tematów