Trwa ładowanie...
d3nffcp

Pogoda nad morzem – słoneczny weekend nad Bałtykiem

Pogoda w nadchodzący weekend w nadmorskich miejscowościach nie zachwyci wysokimi temperaturami. Dodatkowo aurę będzie psuł silny wiatr. Pocieszeniem jest jedynie szansa na wiele chwil ze słońcem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w ostatni weekend września zachwyci wieloma chwilami ze słońcem.
Pogoda w ostatni weekend września zachwyci wieloma chwilami ze słońcem. (iStock.com)
d3nffcp

Pogoda na piątek 28.09

Pogoda w piątek nie przyniesie wysokich temperatur. Na całym wybrzeżu odnotujemy 13-14 st. C. Mimo porannego zachmurzenia nad morzem nie powinno padać. We wszystkich kurortach około godziny 15 zza chmur wyłoni się słońce. Odczuwalną temperaturę zdecydowanie obniży silny wiatr. Jego prędkość osiągnie około 20 km/h. Wyjątkiem będzie Krynica Morska, gdzie podmuchy wiatru mogą przekroczyć 30 km/h.

Pogoda na sobotę 29.09

Pogoda w sobotę będzie bardzo zbliżona do niedzielnej. Na termometrach w Świnoujściu i Gdańsku zobaczymy 14 st. C. Po 13 st. C. odnotujemy w Kołobrzegu, Łebie, Władysławowie, na Helu i w Krynicy Morskiej. Pogoda w sobotę w wielu miejscach rozpieści słabszym wiatrem. Jego prędkość na całym wybrzeżu spadnie poniżej 20 km/h. W Świnoujściu wiatr osłabnie do 8 km/h.

d3nffcp

Pogoda na niedzielę 30.09

Wrześniowa pogoda pożegna nas ciepłym i słonecznym dniem. Najcieplej będzie w Świnoujściu, gdzie popołudniu odnotujemy nawet 17 st. C. O jeden stopień mniej wskażą termometry w Kołobrzegu i Krynicy Morskiej. Ponownie około 14 st. C odnotujemy w Trójmieście, Władysławowie, Łebie, Ustce i na Helu. Pogoda w niedzielę również upłynie pod znakiem silnego wiatru. Jego prędkość nie będzie osiągała już 30 czy 40 km/h, jednak spacery przy wietrze sięgającym 20 km/h nie należą do najprzyjemniejszych.

W nadchodzący weekend warto skorzystać z ostatnich chwil słońca i wysokich temperatur. Wraz z nadejściem października nad Polskę nadciągną deszczowe chmury, a towarzyszyć im będzie znaczne obniżenie temperatury. Miejscami słupki rtęci mogą spaść do zaledwie 12 st. C.

d3nffcp

Podziel się opinią

Share

d3nffcp

d3nffcp
Więcej tematów