Trwa ładowanie...
d1ajjam

Pogoda. Gorąco w całej Polsce. Od środy zmiana

Pogoda robi nam piękny prezent. Wyż Lisbeth cały czas pompuje do Polski gorące powietrze znad Morza Śródziemnego. Jeszcze do wtorku będziemy się cieszyć piękną , słoneczną aurą. Gwałtowna zmiana nastąpi w środę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda szaleje w połowie października. Nawet 24 stopnie w cieniu
Pogoda szaleje w połowie października. Nawet 24 stopnie w cieniu (WXCharts)
d1ajjam

Pogodą jeszcze w poniedziałek i we wtorek zarządzać będzie słoneczny i pogodny ośrodek wyżowy o nazwie Lisbeth z centrum nad Morzem Czarnym. Wyż ten w całym kraju zapewni nam ładną, słoneczną aurę, a na dodatek nadal z kierunków południowych będzie sprowadzać do nas ciepłe powietrze znad basenu Morza Śródziemnego. Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, dopiero w nocy z wtorku na środę nastąpi przebudowa pola barycznego, w wyniku której Lisbeth znad Morza Czarnego odsunie się nad Rosję i ustąpi miejsca niżowi znad odległego Atlantyku.

W wyniku takiej przebudowy pola barycznego od środy do końca tygodnia obszar Polski znajdzie się pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad północnego Atlantyku i Wysp Brytyjskich. Takie rozmieszczenie układów barycznych sprawi, że nad obszarem Polski dojdzie do rozdzielenia "wpływów”. Wschodnia i południowa Polska pozostanie pod wpływem Lisbeth, a zachodnia i północna część kraju dostanie się pod władanie niżu znad Atlantyku.

W wyniku takiego rozdziału na wschodzie i południu do końca tygodnia utrzyma się ładna słoneczna aura, natomiast nad zachodnią i północną Polską będzie się nieco bardziej chmurzyć. Od czasu do czasu pokropi słaby, przelotny deszcz. Pomimo różnicy w pogodzie, to do końca tygodnia nadal na przeważający obszar Polski z kierunków południowych napływać będzie południowe ciepło, jedynie o północną część kraju będzie zahaczać nieco chłodniejsze powietrze atlantyckie.

d1ajjam

Pogoda. Temperatura

W poniedziałek i we wtorek nadal w całym kraju bardzo ciepło, bo termometry wskażą od 17-20 stopni na północy do aż 24 w centrum i na południu. Wprawdzie od środy temperatura spadnie o kilka kresek, ale do końca tygodnia prawie w całym kraju będzie utrzymywać się na przyzwoitym poziomie od 18 do 21 stopni.

Nieco chłodniej będzie tylko w pasie północnym, gdzie od środy zacznie docierać atlantyckie powietrze i tutaj w najcieplejszym momencie dnia temperatura oscylować będzie w zakresie od 14 do 17 stopni. Utrzymująca się w ciągu dnia temperatura powyżej 15 stopni sprawi, że w nadchodzącym tygodniu nie musimy obawiać się porannych przymrozków, bo nad ranem temperatura będzie spadać w okolice 8-10 stopni.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d1ajjam

Pogoda na kolejny tydzień

Do połowy tygodnia zapowiada się zmienna aura z przelotnymi opadami deszczu, ale już w drugiej połowie tygodnia pogoda poprawi się i na brak słońca nie będziemy narzekać. O ile jeszcze w poniedziałek (21.10) na wschodzie temperatura będzie oscylować w okolicach 20 kreski, to już w kolejnych dniach (od wtorku) ochłodzi się i w całym kraju temperatura będzie się wahać pomiędzy 10. a 15. kreską.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

   pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

   pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

   pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

   pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

   pogoda.wp.pl

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ajjam

Podziel się opinią

Share

d1ajjam

d1ajjam
Więcej tematów