Trwa ładowanie...

Pogoda. Gorąco w całej Polsce. Od środy zmiana

Pogoda robi nam piękny prezent. Wyż Lisbeth cały czas pompuje do Polski gorące powietrze znad Morza Śródziemnego. Jeszcze do wtorku będziemy się cieszyć piękną , słoneczną aurą. Gwałtowna zmiana nastąpi w środę.
Share
Pogoda szaleje w połowie października. Nawet 24 stopnie w cieniu
Pogoda szaleje w połowie października. Nawet 24 stopnie w cieniuŹródło: WXCharts
d42c3xx

Pogodą jeszcze w poniedziałek i we wtorek zarządzać będzie słoneczny i pogodny ośrodek wyżowy o nazwie Lisbeth z centrum nad Morzem Czarnym. Wyż ten w całym kraju zapewni nam ładną, słoneczną aurę, a na dodatek nadal z kierunków południowych będzie sprowadzać do nas ciepłe powietrze znad basenu Morza Śródziemnego. Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, dopiero w nocy z wtorku na środę nastąpi przebudowa pola barycznego, w wyniku której Lisbeth znad Morza Czarnego odsunie się nad Rosję i ustąpi miejsca niżowi znad odległego Atlantyku.

W wyniku takiej przebudowy pola barycznego od środy do końca tygodnia obszar Polski znajdzie się pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad północnego Atlantyku i Wysp Brytyjskich. Takie rozmieszczenie układów barycznych sprawi, że nad obszarem Polski dojdzie do rozdzielenia "wpływów”. Wschodnia i południowa Polska pozostanie pod wpływem Lisbeth, a zachodnia i północna część kraju dostanie się pod władanie niżu znad Atlantyku.

W wyniku takiego rozdziału na wschodzie i południu do końca tygodnia utrzyma się ładna słoneczna aura, natomiast nad zachodnią i północną Polską będzie się nieco bardziej chmurzyć. Od czasu do czasu pokropi słaby, przelotny deszcz. Pomimo różnicy w pogodzie, to do końca tygodnia nadal na przeważający obszar Polski z kierunków południowych napływać będzie południowe ciepło, jedynie o północną część kraju będzie zahaczać nieco chłodniejsze powietrze atlantyckie.

d42c3xx

Pogoda. Temperatura

W poniedziałek i we wtorek nadal w całym kraju bardzo ciepło, bo termometry wskażą od 17-20 stopni na północy do aż 24 w centrum i na południu. Wprawdzie od środy temperatura spadnie o kilka kresek, ale do końca tygodnia prawie w całym kraju będzie utrzymywać się na przyzwoitym poziomie od 18 do 21 stopni.

Nieco chłodniej będzie tylko w pasie północnym, gdzie od środy zacznie docierać atlantyckie powietrze i tutaj w najcieplejszym momencie dnia temperatura oscylować będzie w zakresie od 14 do 17 stopni. Utrzymująca się w ciągu dnia temperatura powyżej 15 stopni sprawi, że w nadchodzącym tygodniu nie musimy obawiać się porannych przymrozków, bo nad ranem temperatura będzie spadać w okolice 8-10 stopni.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d42c3xx

Pogoda na kolejny tydzień

Do połowy tygodnia zapowiada się zmienna aura z przelotnymi opadami deszczu, ale już w drugiej połowie tygodnia pogoda poprawi się i na brak słońca nie będziemy narzekać. O ile jeszcze w poniedziałek (21.10) na wschodzie temperatura będzie oscylować w okolicach 20 kreski, to już w kolejnych dniach (od wtorku) ochłodzi się i w całym kraju temperatura będzie się wahać pomiędzy 10. a 15. kreską.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

   pogoda.wp.pl
Źródło: pogoda.wp.pl

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42c3xx

Podziel się opinią

Share
d42c3xx
d42c3xx
Więcej tematów