Trwa ładowanie...

Podawał się za nastolatka. Szantażował 13-latkę i prosił o odważne zdjęcia

Dorosły mężczyzna podawał się za 14-latka i zaczepiał dzieci na portalu społecznościowym. Tak trafił na 13-latkę z Lublina. Prosił o przesyłanie zdjęć, następnie zmuszał szantażem do przesyłania bardziej odważnych.

Share
Podawał się za nastolatka. Szantażował 13-latkę i prosił o odważne zdjęcia
Źródło: Policja lublin
d4m4ucs

30-letni mężczyzna podawał się za 14-latka i twierdził, że szuka dziewczyny. Jak informuje lubelska policja, nawiązał kontakt z 13-latką z Lublina i prosił ją o przesłanie zdjęcia. Za każdym razem prosił o coraz odważniejsze szantażując, że opublikuje te poprzednie.

30-latek to mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. W czwartek został tymczasowo aresztowany.

d4m4ucs

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak zmianę zachowania dziewczynki zauważyła szkolna psycholog i powiadomiła rodziców. Udało się na szczęście ustalić, co jest tego przyczyną.

Policja ustaliła prawdziwą tożsamość mężczyzny. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy, laptop oraz dyski. Usłyszał zarzuty i trafił na 3 miesiące do aresztu. Może pójść do więzienia na 8 lat.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, także tymi w sieci internet. Zwłaszcza tam, każdy może stworzyć profil osoby o dowolnym wieku, płci czy kolorze skóry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m4ucs

Podziel się opinią

Share
d4m4ucs
d4m4ucs
Więcej tematów