Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Po operacji jajników lekarze zaszyli w jej ciele długie narzędzie. Kobieta zmarła

Do zdarzenia doszło w Koninie w województwie wielkopolskim. W tamtejszym szpitalu pojawiła się kobieta z potężnym bólem brzucha. Okazało się, że podczas wcześniejszego zabiegu lekarze zaszyli jej w 33-latce łyżkę chirurgiczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konin. Kobieta zmarła po operacji jajników. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii.
Konin. Kobieta zmarła po operacji jajników. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii. (Pixabay.com)
dyc6r6w

Sprawa jest szokująca, ponieważ jak podają media, "łyżka miała kilkadziesiąt centymetrów i ważyła pół kilo". Była duża i przeoczenie jej wydaje się wręcz niemożliwe. A jednak.

Okazało się, że podczas operacji jajników narzędzie zaszyto w brzuchu 33-latki. Kobieta skarżyła się na silne bóle i czuła się coraz gorzej. Lekarz po badaniu rentgenowskim zdecydował o kolejnym zabiegu, aby wyciągnąć narzędzie.

dyc6r6w

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Leszek Sobieski przyznał, że doszło do popełnienia błędu lekarskiego. Co więcej miał stwierdzić, że do "drugie otwarcie nie powinno mieć miejsca".

Operacja jajników i najgorsze możliwe zakończenie

Sprawa zakończyła się tragicznie, ponieważ pacjentka zmarła kilka dni po operacji mającej na celu usunięcie narzędzia. Z kolei kilka dni po pogrzebie spraw trafiła do prokuratury.

Zobacz też: Kaczyński broni tradycyjnej rodziny. Radosław Fogiel i Joanna Mucha komentują

- Czynności prowadzone są w kierunku art. 155 Kodeksu karnego w związku z art. 160 kodeksu, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - cytuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandrę Marańdę TVP.

dyc6r6w

Sprawę badają więc obecnie zarówno władze szpitala jak i prokuratura. Trwa wyjaśnianie, czy stan zdrowia pacjentki pogorszył się przez to, że lekarze zaszyli w jej ciele duże narzędzie chirurgiczne.

Przypomnijmy, że taka pomyłka może oznaczać nawet 5 lat więzienia. Według procedur, narzędzia przygotowane do zabiegu powinny być przeliczone przed i po operacji.

Źródło: TVP, gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów