Trwa ładowanie...
sondaż
Patryk Osowski
17-09-2019 10:49

Sondaż. Czego boją się Polacy? Mężczyźni ruchów LGBT, a kobiety zmian klimatu

W ogólnym zestawieniu Polacy najbardziej obawiają się wzrostu temperatur i braku wody, czyli ogólnie zmian klimatu, a na drugim miejscu ideologii gender i ruchów LGBT. Dokładna analiza pokazuje jednak, że lęki kobiet i mężczyzn znacząco się od siebie różnią.

Share
Sondaż. Czego boją się Polacy? Mężczyźni ruchów LGBT, a kobiety zmian klimatuŹródło: East News
d1tl69o

W sondażu IPSOS dla OKO.press wybranych zostało 9 różnych zagrożeń. Ankietowanych poproszono o wskazanie, których dwóch z tej grupy obawiają się najbardziej. Aż 38 proc. osób wybrało zmiany klimatu.

Drugim źródłem niepokoju (24 proc.) są "ruchy LGBT i ideologia gender". Na trzecim miejscu znalazły się (otrzymując po 19 proc. wskazań) "wyjście Polski z UE", "katastrofa służby zdrowia" oraz "nasilenie ruchów nacjonalistycznych".

16 proc. Polaków przyznało, że obawia się "zaostrzającego konfliktu politycznego", 15 proc. "zagrożenia ze strony Rosji", a jedynie 14 proc. wskazało na "kryzys ekonomiczny".

d1tl69o

Duże różnice w postrzeganiu ewentualnych zagrożeń można było dostrzec po podzieleniu ankietowanych w wieku 18-39 lat na dwie grupy - kobiet i mężczyzn. Co ciekawe, aż 31 proc. badanych płci męskiej podkreśliło, że niepokoi ich zagrożenie ruchami LGBT. Na drugim miejscu znalazł się kryzys klimatyczny (28 proc.), a na trzecim kryzys demograficzny i starzenie się społeczeństwa (26 proc.).

Zobacz też: Kaczyński broni tradycyjnej rodziny. Radosław Fogiel i Joanna Mucha komentują

Kobiety boją się z kolei przede wszystkim katastrof: klimatycznej (38 proc.), ochrony zdrowia (27 proc.), a także politycznej, jaką byłoby dla Polski opuszczenie UE oraz wzrostu ruchów nacjonalistycznych (po 25 proc. wskazań).

Źródło: oko.press

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tl69o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tl69o
d1tl69o
Więcej tematów