Trwa ładowanie...
d2nz41z
sondaż
+1

Sondaż. PiS znowu w górę. Rośnie przewaga nad opozycją

Z najnowszego sondażu wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować aż 40 proc. Polaków. To o 2 proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Co ciekawe, gdyby wybory odbyły się teraz, do Sejmu weszliby przedstawiciele tylko czterech komitetów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne. PiS liderem wszystkich sondaży.
Wybory parlamentarne. PiS liderem wszystkich sondaży. (East News)
d2nz41z

Jak wynika z sondażu Kantar, poparcie dla PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem deklaruje 40 proc. ankietowanych. To wzrost o 2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem tego panelu i rekordowe poparcie na tle wszystkich zestawień przygotowywanych dotąd przez Kantar. Z kolei na Koalicję Obywatelską tworzoną przez PO, Nowoczesną, Inicjatywę Polska i Partię Zieloni głos chce oddać 24 proc. respondentów (-2 pkt. proc.).

Gdyby wybory parlamentarne przeprowadzono już teraz, na ugrupowania lewicowe - SLD, Lewicę Razem i Wiosnę, których kandydaci będą startować z list KW SLD - zagłosowałoby 11 proc. ankietowanych (+ 1 pkt. proc.).

d2nz41z

Do Sejmu niemal "rzutem na taśmę" załapali by się jeszcze przedstawiciele Koalicji Polskiej. W badaniu 6 proc. osób wskazało bowiem PSL, z list którego startują też kandydaci Kukiz'15. Ten komitet nie był uwzględniony we wcześniejszym sondażu Kantar, dlatego wskazanie trendu w przypadku tej formacji nie jest możliwe.

Sondaż. Bardzo złe wieści dla Konfederacji

W badaniu fatalnie wypadła Konfederacja Wolność i Niepodległość. Na partię KORWiN, Ruch Narodowy oraz środowisko Grzegorza Brauna) chce głosować tylko 2 proc. ankietowanych.

Zobacz też: Kaczyński broni tradycyjnej rodziny. Radosław Fogiel i Joanna Mucha komentują

Jak czytamy, chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych 13 października zadeklarowało 66 proc. badanych. "Zdecydowanie uczestniczyć w głosowaniu zamierza 32 proc., a raczej wzięłoby w nim udział 34 proc. W wyborach nie ma zamiaru uczestniczyć 22 proc. respondentów, przy czym 10 proc. składa taką deklarację zdecydowanie" - czytamy.

d2nz41z

Sondaż w ramach comiesięcznego badania Omnibus Kantar przeprowadził 6 –11 września na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, 975-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Źródło: polsatnews.pl, radiozet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nz41z

Podziel się opinią

Share
d2nz41z
d2nz41z
Więcej tematów