Trwa ładowanie...
25-10-2014 23:08

Po 10 latach zakończył się proces Marka Siwca o znieważenie papieża

Po 10 latach zakończył się proces Marka Siwca, oskarżonego o znieważenie Jana Pawła II i obrazę uczuć religijnych. Sąd uznał, że nawet gdyby nie doszło do przedawnienia, to i tak nie doszło do popełnienia przestępstwa, a jedynie do niefortunnej, nieprzemyślanej, żartobliwej próby sparodiowania Jana Pawła II - informuje "Gość Niedzielny".

Po 10 latach zakończył się proces Marka Siwca o znieważenie papieżaŹródło: WP.PL
dz3s6pj
dz3s6pj

Mowa o dobrze wszystkim znanej sytuacji, gdy Siwiec, wychodząc z helikoptera, wykonał znak krzyża, a zachęcony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, uklęknął i ucałował ziemię parodiując papieża.

Przestępstwa nie było, bo - jak uznał sąd - u sprawcy nie było woli znieważenia. Jak relacjonował kard. Stanisław Dziwisz, podobnie odebrał ten incydent sam Jan Paweł II. Nagranie tego momentu znalazło się w spocie wyborczym Mariana Krzaklewskiego w 2000 r.

Dwa tysiące osób złożyło w tej sprawie doniesienie o popełnieniu przestępstwa - przypomina "Głos Wielkopolski". - To właśnie dlatego niektórzy widzowie skojarzyli te zachowania z Janem Pawłem II i doznali poczucia, że ich uczucia religijne zostały obrażone - oceniła sędzia.

dz3s6pj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz3s6pj
Więcej tematów