Sopoccy działacze PiS: poseł do Parlamentu Europejskiego Hanna Fołtyn-Kubicka oraz poseł do Sejmu RP Zbigniew Kozak przedstawili swoje stanowisko w tej sprawie na niedzielnej konferencji prasowej.
Żądamy od pana Jacka Karnowskiego, by podał się do dymisji, a jeżeli nie, to chociażby powinien zachować się honorowo i po męsku, i zawiesić swoją działalność publiczną we wszelkich wymiarach i poczekać na decyzje sądu- powiedziała Fołtyn-Kubicka.
Działacze PiS chcą też, by sprawa prezydenta Karnowskiego została przeniesiona do innej niż sopocka prokuratura.
"Rzeczpospolita" napisała, że Jacek Karnowski w zamian za pomoc w wydaniu pozytywnej decyzji urzędowej domagał się od sopockiego przedsiębiorcy dwóch mieszkań. Miała to być cena za pomoc w podjęciu decyzji przychylnej dla biznesmena. Gazeta dotarła do nagrania spotkania prezydenta z biznesmenem, który zawiadomił o sprawie prokuraturę.
W sobotę Karnowski zawiesił swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej.
W piątek Karnowski zaprzeczył jakoby złożył korupcyjną propozycję. Przyznał, że przedsiębiorca jest jego dobrym kolegą. Zarzucił mu jednak pomówienie. Miało do niego dojść w zemście za to, że miasto przed kilkunastoma dniami zasłoniło reklamę biznesmena.