Trwa ładowanie...
d1fc719

PiS chce kolejnego wicemarszałka Senatu

Senator Michał Seweryński z PiS jest nieformalnym kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego na nowego wicemarszałka izby wyższej parlamentu. Rządzący obóz nie odpuścił walki o Senat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senat. PiS chce drugiego wicemarszałka
Senat. PiS chce drugiego wicemarszałka (Forum, Fot: Adam Chełstowski)
d1fc719

Senator Michał Seweryński jest profesorem prawa oraz byłym rektorem Uniwersytetu Łódzkiego, a za poprzednich rządów PiS szefował resortom edukacji narodowej i nauki - wyjaśnia "Rzeczpospolita". Z ustaleń gazety wynika, że to właśnie on ma być nieformalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na wicemarszałka Senatu.

To dlatego obóz Zjednoczonej Prawicy chce rozszerzenia składu prezydium Senatu.

Teraz jest ono zdominowane przez polityków klubów opozycyjnych wobec rządu. Marszałkiem izby jest Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej, a wicemarszałkami: Bogdan Borusewicz (KO), Michał Kamiński (PSL), Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) oraz - jako jedyny przedstawiciel PiS - Stanisław Karczewski.

d1fc719

Zobacz też: Sędzia Juszczyszyn przyjechał do Sejmu, ale cofnięto mu delegację

Przeczytaj też: "Kasta" w TVP Info. Ujawniamy drugie dno historii pani Barbary. Te informacje nie pojawiły się w materiale

- Należy lepiej odzwierciedlić układ sił w Senacie. Obecnie Klub PiS, posiadający niemal połowę senatorów, ma tylko 20 proc. głosów w prezydium - mówi w rozmowie z "Rz" Krzysztof Słoń, senator PiS.

d1fc719

Opozycja nie pozostawia PiS wątpliwości ws. zmian w regulaminie Senatu, co jest konieczne do powołania kolejnego wicemarszałka. - Po rozszerzeniu prezydium zwiększałoby się ryzyko przegłosowania marszałka, co nie powinno mieć miejsca - zauważa Marek Borowski, senator KO.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fc719

Podziel się opinią

Share

d1fc719

d1fc719
Więcej tematów