Trwa ładowanie...
d1gq4a1
IAR

Pies udaremnił ucieczkę więźniów

Grecka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie próby ucieczki 21 więźniów z zakładu karnego w Kerkirze na wyspie Korfu. Przez dwa miesiące więźniowie kopali wielometrowy tunel pod murem więzienia. W dniu ucieczki ich plany pokrzyżował przechodzący w pobliżu pies.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pies udaremnił ucieczkę więźniów
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d1gq4a1

Pensjonariusze zakładu karnego własnoręcznie wykonanymi narzędziami wykopali tunel o głębokości jednego metra i długości prawie dwudziestu metrów. Worki z wynoszonym piaskiem ukrywali w materacach, na których spali, albo pod pryczami. Znaleziono je w 9 celach. Ucieczkę zaplanowali na 15 sierpnia, kiedy w Grecji obchodzi się jedno z największych świąt kościelnych Zaśnięcia Bogurodzicy.

Więźniowie byli już pod asfaltem po drugiej stronie muru, kiedy wywęszył ich przechodzący tamtędy pies. Szczekał tak głośno i zajadle, że zwróciło to uwagę strażników więzienia. Natychmiast zawiadomiono policję.

Więźniów przetransportowano do zakładu o zaostrzonym rygorze. Trwa dochodzenie, które ma ustalić, dlaczego przez ponad dwa miesiące strażnicy więzienia nie zorientowali się w planach ucieczki. Grecka prokuratura ustala, czy w sprawę były zamieszane osoby postronne.

d1gq4a1

Podziel się opinią

Share

d1gq4a1

d1gq4a1
Więcej tematów