Trwa ładowanie...
08-02-2018 21:16

Pierwszy kraj na świecie cofa zgodę na homoseksualne małżeństwa

Bermudy najpierw zalegalizowały jednopłciowe małżeństwa. Teraz znowu zabraniają.

Share
Pierwszy kraj na świecie cofa zgodę na homoseksualne małżeństwaŹródło: iStock.com, fot: katarzyna bialasiewicz
d3bvsmv

Gubernator John Rankin podpisał ustawę, która wzburzyła mniejszości seksualne. Aktywiści wzywają do powszechnego protestu z użyciem hasztagu #BoycottBermuda. Komentując decyzję władz, używają mocnych słów.

Gubernator Rankin i parlament haniebnie uczynili z Bermudów pierwszy kraj na świecie, który uchylił równość małżeńską - oburza się Ty Cobb, dyrektor Globalnej Kampanii na rzecz Praw Człowieka.

Jednopłciowe małżeństwa były dozwolone na wyspach od maja 2017 roku. Wtedy sąd najwyższy wydał orzeczenie w tej sprawie. Od tego momentu na wyspach zawarto kilka jednopłciowych małżeństw - podaje "The Independent".

d3bvsmv

Mieszkańcy Bermudów ostro sprzeciwiali się nowemu prawu. Sąd najwyższy zalegalizował jednopłciowe śluby, mimo że w referendum w 2016 roku obywatele odrzucili pomysł. Teraz z powrotem pojawił się zapis, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.

Zobacz także: Damięcki planuje egzotyczną podróż poślubną

Podpisana ustawa próbuje zrównoważyć sprzeciw wobec małżeństw osób tej samej płci na obyczajowo konserwatywnej wyspie, jednocześnie stosując się do europejskich orzeczeń sądowych, które zapewniają uznanie i ochronę małżeństw osób tej samej płci na terytorium Bermudów - wyjaśnił minister spraw wewnętrznych Walton Brown.

Wynika z tego, że Bermudy będą honorować takie małżeństwa, ale zawarte za granicą. Na terenie kraju nie będzie to możliwe. Pary homoseksualne mogą jedynie zawierać związki partnerskie. Bermudy to terytorium zależne Wielkiej Brytanii na Atlantyku. W zasadzie posiada całkowitą niezależność. Głową państwa jest królowa, którą na miejscu reprezentuje gubernator.

d3bvsmv

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3bvsmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bvsmv
d3bvsmv
Więcej tematów