Trwa ładowanie...
df5ovv3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pięć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w woj. opolskim

Pięć przypadków naruszenia ciszy wyborczej zanotowała policja w woj. opolskim. Większość z nich polegała na wywieszaniu lub niszczeniu plakatów i banerów wyborczych, w jednym przypadku - w Opolu - zatrzymano pięć osób niszczących plakaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pięć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w woj. opolskim
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
df5ovv3

Jak powiedziała rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji Marzena Grzegorczyk, policji zgłoszono dwie sprawy związane z naruszaniem ciszy wyborczej w Opolu. Na ul. Olimpijskiej zakłócenie ciszy miało polegać na tym, że po północy w nocy z piątku na sobotę wywieszono banery z wizerunkiem kandydata do rady miasta. Z kolei na ul. Wojska Polskiego w Opolu ok. godz. 2 w nocy z piątku na sobotę zatrzymano pięć osób w wieku od 18 do 26 lat, które podpaliły plakaty wyborcze kandydatów do rady miasta i na prezydenta Opola.

Grzegorczyk dodała ponadto, że w Krapkowicach (Opolskie) ktoś pociął i zniszczył baner wyborczy; w Kowalowicach (gm. Namysłów) zatrzymano sprawcę, który naklejał plakaty wyborcze; a w Szymiszowie (pow. strzelecki) ktoś wywiesił baner wyborczy.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna.

df5ovv3

Podziel się opinią

Share

df5ovv3

df5ovv3
Więcej tematów