Trwa ładowanie...
15-11-2014 14:15

Pięć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w woj. opolskim

Pięć przypadków naruszenia ciszy wyborczej zanotowała policja w woj. opolskim. Większość z nich polegała na wywieszaniu lub niszczeniu plakatów i banerów wyborczych, w jednym przypadku - w Opolu - zatrzymano pięć osób niszczących plakaty.

Pięć przypadków naruszenia ciszy wyborczej w woj. opolskimŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d84h4iw
d84h4iw

Jak powiedziała rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji Marzena Grzegorczyk, policji zgłoszono dwie sprawy związane z naruszaniem ciszy wyborczej w Opolu. Na ul. Olimpijskiej zakłócenie ciszy miało polegać na tym, że po północy w nocy z piątku na sobotę wywieszono banery z wizerunkiem kandydata do rady miasta. Z kolei na ul. Wojska Polskiego w Opolu ok. godz. 2 w nocy z piątku na sobotę zatrzymano pięć osób w wieku od 18 do 26 lat, które podpaliły plakaty wyborcze kandydatów do rady miasta i na prezydenta Opola.

Grzegorczyk dodała ponadto, że w Krapkowicach (Opolskie) ktoś pociął i zniszczył baner wyborczy; w Kowalowicach (gm. Namysłów) zatrzymano sprawcę, który naklejał plakaty wyborcze; a w Szymiszowie (pow. strzelecki) ktoś wywiesił baner wyborczy.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna.

d84h4iw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d84h4iw
Więcej tematów