Trwa ładowanie...

Pękł strop w centrum handlowym. Wielka ewakuacja w Gdańsku

W niedzielę po południu ewakuowano klientów galerii handlowej Przymorze. Przyczyną miało być pęknięcie stropu między pierwszym pietrem, a parterem. Po zdarzeniu zarząd galerii zaprzeczył tym doniesieniom.

Share
Pękł strop w centrum handlowym. Wielka ewakuacja w Gdańsku
Źródło: WP.PL
d17ciw4

Ewakuację rozpoczęli pracownicy ochrony około godziny 17. Po chwili na miejsce przybyła także gdańska policja.

Wiadomo, że doszło do pęknięcia stropu między piętrami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z nieoficjalnych informacji wynika, że galeria handlowa zostanie jutro otwarta z opóźnieniem. Policja nie podoła jeszcze informacji, co mogło być przyczyną pęknięcia stropu, ani kto odpowiada za ewentualne zaniedbania.

Po zdarzeniu zarząd Galerii Przymorze przesłał nam oświadczenie, w którym zaprzeczył, że doszło do pęknięcia belki stropowej. "Potwierdzamy, że dziś, tj. 14.01.2018, w godzinach popołudniowych nastąpiło zamknięcie Centrum Handlowego Galeria Przymorze. Decyzja została podjęta po odnotowaniu kilkumetrowego pęknięcia kafli na pierwszym piętrze. Zgodnie z procedurami na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostały wezwane odpowiednie służby – w tym policja i inspektorzy nadzoru budowlanego. Nieprawdziwa okazała się informacja, jakoby doszło do pęknięcia belki stropowej. Uszkodzone zostały jedynie elementy płyt podłogowych. Potwierdzili to zarówno rzeczoznawcy, jak i inspektor nadzoru budowlanego badający sprawę na miejscu. Trwa proces oceny przyczyn zdarzenia. Jutro, tj. 15.01.2018, Galeria Przymorze będzie otwarta z jedynie częściowym wyłączeniem. Nie ma osób poszkodowanych zarówno wśród Klientów, jak i pracowników Galerii".

d17ciw4

Podziel się opinią

Share
d17ciw4
d17ciw4
Więcej tematów