Trwa ładowanie...
d2insvf

Pękł strop w centrum handlowym. Wielka ewakuacja w Gdańsku

W niedzielę po południu ewakuowano klientów galerii handlowej Przymorze. Przyczyną miało być pęknięcie stropu między pierwszym pietrem, a parterem. Po zdarzeniu zarząd galerii zaprzeczył tym doniesieniom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja i pracownicy ochrony ewakuowali klientów
Policja i pracownicy ochrony ewakuowali klientów (WP.PL)
d2insvf

Ewakuację rozpoczęli pracownicy ochrony około godziny 17. Po chwili na miejsce przybyła także gdańska policja.

Wiadomo, że doszło do pęknięcia stropu między piętrami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z nieoficjalnych informacji wynika, że galeria handlowa zostanie jutro otwarta z opóźnieniem. Policja nie podoła jeszcze informacji, co mogło być przyczyną pęknięcia stropu, ani kto odpowiada za ewentualne zaniedbania.

Po zdarzeniu zarząd Galerii Przymorze przesłał nam oświadczenie, w którym zaprzeczył, że doszło do pęknięcia belki stropowej. "Potwierdzamy, że dziś, tj. 14.01.2018, w godzinach popołudniowych nastąpiło zamknięcie Centrum Handlowego Galeria Przymorze. Decyzja została podjęta po odnotowaniu kilkumetrowego pęknięcia kafli na pierwszym piętrze. Zgodnie z procedurami na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostały wezwane odpowiednie służby – w tym policja i inspektorzy nadzoru budowlanego. Nieprawdziwa okazała się informacja, jakoby doszło do pęknięcia belki stropowej. Uszkodzone zostały jedynie elementy płyt podłogowych. Potwierdzili to zarówno rzeczoznawcy, jak i inspektor nadzoru budowlanego badający sprawę na miejscu. Trwa proces oceny przyczyn zdarzenia. Jutro, tj. 15.01.2018, Galeria Przymorze będzie otwarta z jedynie częściowym wyłączeniem. Nie ma osób poszkodowanych zarówno wśród Klientów, jak i pracowników Galerii".

d2insvf

Podziel się opinią

Share
d2insvf
d2insvf
Więcej tematów