Trwa ładowanie...
d9o6eym

Pedofilia w Kościele Katolickim

Najnowsze informacje
ksiądz Materiały prasowe

Pedofilia w Kościele katolickim to poważny problem. Co jakiś czas wychodzą na jaw afery pedofilskie w Kościele katolickim. Najgłośniejsze z nich miały miejsce w USA i Irlandii, ale problem dotyczy całego Kościoła. Bardzo często ujawniane są przypadki pedofilii w Kościele Katolickim mające miejsce w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

W marcu 2016 roku Franciszek powołał papieską komisję ochrony nieletnich. Jej celem jest wypracowanie jak najskuteczniejszych środków ochrony nieletnich. Komisja ma tez uwrażliwić na tragiczne konsekwencje nadużyć seksualnych i katastrofalne następstwa niewysłuchania ofiar i ich rodzin.

Również w Kościele katolickim w Polsce występuje problem pedofilii. Głośnym przypadkiem była sprawa nuncjusza apostolskiego na Dominikanie abp Józefa Wesołowskiego. Został on usunięty ze stanu kapłańskiego i jest to pierwszy przypadek usunięcia arcybiskupa ze stanu kapłańskiego. A przeciwko byłemu nuncjuszowi apostolskiemu prowadzono śledztwa na Dominikanie, Polsce i Watykanie.

Kościół katolicki przepraszał i wypłacał odszkodowania ofiarom księży-pedofilii. Kościół w Niemczech wypłacił swoim ofiarom łącznie ponad 6 mln euro, a niektóre diecezje w Stanach Zjednoczonych zbankrutowały pod naporem roszczeń ofiar pedofilii.

d9o6eym
d9o6eym
d9o6eym
Więcej tematów
d9o6eym