Trwa ładowanie...
d3h5zvg
Defence24

Paweł Śpiewak: w następnych wyborach może dojść do zmiany warty

- Wynik PO wcale nie jest dobry. (...) Wygląda na to, że trend na scenie politycznej się zmienia. W następnych wyborach parlamentarnych może dojść do zmiany warty - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prof. Paweł Śpiewak, były poseł PO, socjolog i dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Paweł Śpiewak
Prof. Paweł Śpiewak (PAP, Fot: Marcin Kaliński)
d3h5zvg

Socjolog przypomina, że obecny wynik Platformy Obywatelskiej jest zdecydowanie niższy niż w poprzednich wyborach - partia Donalda Tuska straciła sześć mandatów z 25. - To zwycięstwo jest w rzeczywistości remisem z PiS, a PO przed wyborami europejskimi przegrała wiele lokalnych wyborów. Wygląda na to, że trend na scenie politycznej się zmienia. W następnych wyborach parlamentarnych może dojść do zmiany warty - przekonuje.

Prof. Śpiewak podkreśla, że PO ocalała dzięki temu, że nad wyborami do PE ciążyło widmo ukraińskie. - Ale jeżeli taka sytuacja nie powtórzy się na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi, to odbije się negatywnie na wyniku PO - uważa.

Były poseł PO przyznaje, że zwycięstwo PiS w wyborach w 2015 r. jest prawdopodobne. - Nawet jeśli koalicjantem miałby być Janusz Korwin-Mikke. Ale Kaczyński pokazał już, że przystawki się zjada, a ludzie, których może wprowadzić do sejmu Korwin- Mikke, nie będą mieli doświadczenia politycznego i w tym sensie staną się łatwi do rozgromieni. Poza tym lider Nowej Prawicy ma nieprzyjemny charakter, więc ludzie będą od niego uciekali - zaznacza.

Źródło: "Rzeczpospolita"

d3h5zvg

Podziel się opinią

Share
d3h5zvg
d3h5zvg
Więcej tematów