Trwa ładowanie...
dxzhp7i
IAR

Paweł Kukiz: JOW to granat, który ma rozwalić partiokrację

- Nie są idealne, ale ich celem jest "rozwalenie partiokracji" w obecnym kształcie - tak o jednomandatowych okręgach wyborczych mówił w radiowej Trójce kandydat na prezydenta Paweł Kukiz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz: JOW to granat, który ma rozwalić partiokrację
(PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
dxzhp7i

Jego zdaniem, zmiana ordynacji wyborczej jest konieczna ze względu na - jak mówił - brak dekomunizacji w Polsce. - Od 1989 roku te klany dawnej nomenklatury wspólnie z częścią zdrajców z opozycji uwłaszczyły się na państwie i obywatelach, właściwie od tego czasu wybierają się spomiędzy siebie - zaznaczył Kukiz.

Gość radiowej Trójki przyznał, że ordynacja JOW nie jest idealna, ale ma być "granatem, który rozwali partiokrację".

Kukiz dodał, że w sprawie zmiany sposobu wybierania władz jest w stanie dogadać się z każdym, kto uważa, że obecna konstytucja to "archaiczny akt prawny, który sankcjonuje porozumienie magdalenkowe". Powiedział również, że w sprawach dotyczących hierarchii wartości czuje się przedstawicielem prawicy, zaś w kwestiach społecznych opowiada się za lewicą.

dxzhp7i

Paweł Kukiz przekonywał, że jako prezydent, po zmianie ordynacji wyborczej zająłby się gruntowną reformą wymiaru sprawiedliwości. Swoją aktywność poświęciłby również sprawom armii i bezpieczeństwa. Jak mówił, dążyłby także do tego, by Polska była podmiotem, a nie przedmiotem w Unii Europejskiej.

Zobacz także - "Kukiz jest kandydatem na trzecie miejsce"

dxzhp7i

Podziel się opinią

Share
dxzhp7i
dxzhp7i
Więcej tematów