Trwa ładowanie...

Papież wystawił na sprzedaż prezenty od szefów państw i rządów

Papież Franciszek postanowił wystawić na sprzedaż prezenty, które otrzymał przede wszystkim od szefów państw i rządów z całego świata. Pieniądze uzyskane za obrazy, porcelanę, srebra i gobeliny zostaną przeznaczone na pomoc dla najuboższych.

Share
Papież wystawił na sprzedaż prezenty od szefów państw i rządów
Źródło: PAP/EPA, Fot: Massimo Percossi
d1z1bl9

Wiele cennych pamiątek wręczonych papieżowi podczas oficjalnych i prywatnych audiencji oraz w czasie jego podróży po Włoszech i świecie zostało wystawionych na sprzedaż w sklepie wolnocłowym na terenie Watykanu znajdującym się koło tamtejszej małej stacji kolejowej.

Klientami sklepu są przede wszystkim pracownicy watykańskich urzędów i dyplomaci akredytowani przy Stolicy Apostolskiej.

d1z1bl9

Przy każdym prezencie umieszczono minimalną cenę, za jaką może być sprzedany. I tak na przykład miniatura pagody jest do kupienia za minimum 100 euro. Ceny minimalne obrazów to już kilkaset euro.

Najcenniejsze przedmioty umieszczono w specjalnej gablocie. Są tam złote pióra, srebrne przedmioty do ustawienia na biurku, duża złota moneta z Wenezueli.

W witrynie znajduje się też informacja o tym, że uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na działalność charytatywną papieża.

Z inicjatywą tą Franciszek wystąpił tuż po zakończeniu pierwszej loterii w Watykanie, w której również można było wygrać prezenty, jakie otrzymał. Pierwszą nagrodą był mały samochód osobowy, a następnymi - rowery, zegarki i ramki ze srebra, a także na przykład biały kapelusz panama. Zainteresowanie loterią było ogromne. Sprzedano tysiące kuponów w cenie 10 euro.

d1z1bl9

Podziel się opinią

Share
d1z1bl9
d1z1bl9
Więcej tematów