Trwa ładowanie...
d4lnnr9

Papież o aferze Vatileaks: ujawnienie dokumentów godne potępienia

Papież Franciszek potępił rozpowszechnienie tajnych dokumentów o finansach Watykanu. Przemawiając do tysięcy wiernych podczas niedzielnego spotkania na Anioł Pański w bezpośredni sposób odniósł się do szeroko dyskutowanego [ skandalu ]( http://gwiazdy.wp.pl/ ) Vatileaks.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bardzo prawdopodobne, że papież nie odwiedzi wystawy Expo
Bardzo prawdopodobne, że papież nie odwiedzi wystawy Expo (AFP, Fot: NDREAS SOLARO)
d4lnnr9

Tuż po ukazaniu się we Włoszech dwóch książek zawierających poufne materiały na temat finansowej sytuacji w Watykanie oraz przywilejów hierarchii oraz jej oporu wobec wprowadzanych reform Franciszek zwrócił się do wiernych mówiąc: - Wiem, że wielu z was poruszyły doniesienia krążące w tych dniach na temat poufnych dokumentów Stolicy Apostolskiej, które zostały wykradzione i opublikowane.

- Dlatego chciałbym powiedzieć wam przede wszystkim, że ujawnienie tych dokumentów było błędem. To czyn godny potępienia, który nie pomaga. Ja sam prosiłem, by przeprowadzić tę analizę i dokumenty te ja i moi współpracownicy znaliśmy już dobrze - zapewnił papież, odnosząc się do materiałów zredagowanych na potrzeby komisji przygotowującej gruntowną reformę watykańskich finansów.

- Ale chciałbym wam też powiedzieć, że ten smutny fakt nie odwiedzie mnie na pewno od pracy nad reformą, którą kontynuujemy z moimi współpracownikami i z poparciem was wszystkich - podkreślił Franciszek. - Tak, ze wsparciem całego Kościoła, ponieważ Kościół odnawia się poprzez modlitwę i codzienną świętość każdego ochrzczonego - dodał.

- Dlatego dziękuję wam i proszę, byście nadal modlili się za papieża i za Kościół, nie dając się zbulwersować, ale idąc naprzód z ufnością i nadzieją - wezwał papież.

d4lnnr9

Podziel się opinią

Share
d4lnnr9
d4lnnr9
Więcej tematów