Trwa ładowanie...
d2qpqvh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Państwo Islamskie: zabiliśmy Norwega i Chińczyka

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) poinformowali, że zabili dwóch jeńców - Norwega i Chińczyka. Bojownicy twierdzą, że dwa miesiące temu domagali się okupu za ich uwolnienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Flaga Państwa Islamskiego
Flaga Państwa Islamskiego (Wikipedia)
d2qpqvh

IS ogłosiło to w najnowszym wydaniu swego anglojęzycznego czasopisma "Dabiq", które ukazuje się online. Umieścili zdjęcia, które mają przedstawiać zwłoki mężczyzn z napisem "straceni". Według agencji AP, wydaje się, że jeńcy zostali zastrzeleni.

Doniesień o śmierci swych obywateli nie potwierdziły na razie ani Chiny, ani Norwegia.

W poprzednim wydaniu czasopisma napisano, że jeńcy są "na sprzedaż". We wrześniu bojownicy domagali się okupu za uwolnienie 48-letniego Olego Johana Grimsgaarda-Ofstada z Oslo i 50-letniego konsultanta z Pekinu Fana Jinghuia.

Nie wiadomo, kiedy mężczyźni ci zostali uprowadzeni.

d2qpqvh

Podziel się opinią

Share

d2qpqvh

d2qpqvh
Więcej tematów