Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Palikot chce przekonać wyborców PO i SLD

Ubiegający się o urząd prezydenta lider Twojego Ruchu Janusz Palikot zaapelował w sobotę do wyborców PO i SLD o oddanie na niego głosu w wyborach prezydenckich. Przekonywał, że jest kandydatem liberalnej, przyjaznej i wrażliwej społecznie Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Palikot
Janusz Palikot (PAP, Fot: Paweł Supernak)

- Chciałem zaapelować do wyborców Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, aby 10 maja oddali głos na mnie, na kandydata liberalnej, przyjaznej i wrażliwej społecznie Polski - oświadczył Palikot.

Jak mówił, apeluje do wyborców, którzy są rozczarowani Platformą, którzy są zażenowani tym, że przez dwie kadencje rządów Platformy i jedną kadencję prezydenta Bronisława Komorowskiego, sztandarowe projekty PO i najważniejsze postulaty nie zostały zrealizowane. Według niego, chodzi m.in. o kwotę wolną od podatku, likwidację Senatu, ograniczenie liczby posłów, związki partnerskie, czy likwidację Funduszu Kościelnego.

- Nic nie wskazuje na to, żeby Bronisław Komorowski, zrealizował te postulaty w drugiej swojej kadencji, bo nawet tego nie zapowiada - ocenił lider Twojego Ruchu.

Palikot zaapelował też do wyborców SLD o głosowanie na niego w majowych wyborach prezydenckich. Jak ocenił, wyborcy Sojuszu są nie tylko zdegustowani, ale także zrozpaczeni sposobem, w jaki prowadzi swoją kampanię ich kandydatka, Magdalena Ogórek.

Jego zdaniem, Ogórek spowodowała, że część wyborców SLD zastanawia się, czy w ogóle iść na wybory prezydenckie. - Chcę im powiedzieć, że nie są sami - ani wyborcy liberalni Platformy Obywatelskiej, ani wyborcy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mogą w pierwszej turze nie kierować się z jednej strony logiką mniejszego zła, a z drugiej strony buntu i zostania w domu. Mogą zagłosować na mnie - proszę o ten głos, o to, żeby w pierwszej turze kierowali się rozumem i sercem, a nie innymi względami - zaznaczył Palikot.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów