Trwa ładowanie...

Otwarcie placów do street workout'u na Ursynowie

Projekt składa się z dwóch nowych dużych placów oraz rozbudowy sześciu istniejących już siłowni plenerowych

Otwarcie placów do street workout'u na Ursynowie
de5iw3k
de5iw3k

W najbliższy czwartek (13 listopada) 2014 r. o godz. 19:00 odbędzie się oficjalne otwarcie placów street workout’u w Parku Romana Kozłowskiego oraz przy Górce Kazury. Projekt zrealizowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów to największy tego typu projekt w Polsce.

Przeczytajcie też: Street Workout Park Bemowo

Projekt składa się z dwóch nowych dużych placów (Park Romana Kozłowskiego oraz przy Górce Kazury) oraz rozbudowy sześciu istniejących już siłowni plenerowych o drążki i poręcze. Pierwsza część zostanie oddana do dyspozycji mieszkańców już w nadchodzący czwartek. Projekt został zaincjowany oraz przeprowadzony przy intensywnym wsparciu merytorycznym grupy Ghetto Workout Poland.

Infrastruktura do street workout’u jest odpowiedzią na apele mieszkańców oraz wpisuje się w mocny trend zapoczątkowany na Bemowie oraz kontynuowany na Pradze Południe i Mokotowie. Doposażenie siłowni plenerowych drastycznie zwiększy ich funkcjonalność oraz grupę docelową. Infrastruktura, oprócz codziennego zastosowania może być wykorzystana do organizacji cyklicznych treningów dla mieszkańców oraz imprez okolicznościowych w tym lokalnych i krajowych zawodów w street workoucie.

de5iw3k

Czym jest street workout ? To współczesna nazwa kalisteniki, czyli ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała. To nie tylko znane wszystkim pompki i przysiady, ale też widowiskowe triki i akrobacje na drążkach czy poręczach. Szacuje się, że SW w Polsce to już tysiące ćwiczących, a ich liczba stale rośnie o czym świadczy rosnąca liczba specjalistycznych placów oraz imprez.

de5iw3k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de5iw3k
Więcej tematów