Trwa ładowanie...

Opozycja tłumaczy się po przegranej w Senacie. "Nie dopilnowaliśmy wyniku"

W czwartkowym głosowaniu Senat decydował w sprawie dodania zaproponowanej przez opozycję preambuły do projektu ustawy ratyfikującej unijny Fundusz Odbudowy. Mimo posiadania przez opozycję większości, poprawka przepadła. - Chciałem przeprosić wyborców za tę wpadkę. Niestety, nie dopilnowaliśmy wyniku - powiedział szef senackiego klubu KO senator Marcin Bosacki.

Aleksander Pociej tłumaczył, że się pomyliłAleksander Pociej tłumaczył, że się pomyliłŹródło: East News, fot: Piotr Molecki
d3vgi4z
d3vgi4z

Izba wyższa polskiego parlamentu obradowała w czwartek nad ustawą ratyfikującą unijny Fundusz Odbudowy. Parlamentarzyści opozycji, mający większość w Senacie, zaproponowali dodanie do treści ustawy preambuły, która największy nacisk kładzie na kształt i funkcjonowanie Komitetu Monitorującego, który ma sprawować kontrolę nad wydatkowaniem pozyskanych pieniędzy.

W głosowaniu jednak senatorowie zdecydowali o przyjęciu ustawy bez poprawki opozycji. Jak wynika z informacji na stronie Senatu, o odrzuceniu preambuły do ustawy ratyfikacyjnej zdecydowały głosy dwóch senatorów Koalicji Obywatelskiej. Przeciw zagłosował bowiem Aleksander Pociej, który tłumaczył, że się pomylił. W głosowaniu natomiast nie wziął udziału senator Leszek Czarnobaj. Obaj głosowali zdalnie.

Senatorowie się tłumaczą

Podczas zorganizowanej późnym wieczorem konferencji prasowej senator Aleksander Pociej tłumaczył powody swojej pomyłki. Jak mówił, w tym samym czasie, co głosowania w Senacie, trwały też obrady Rady Europy, w której władzach zasiada.

Zobacz też: Euro 2020. Jacek Jaroszewski o stanie zdrowia Milika. "Wyznacznikiem będzie brak bólu"

- Jak się okazuje, równoległe głosowania nie zawsze można pogodzić. Pomyliłem się, za co bardzo wszystkich przepraszam. Nie chciałbym, żeby w związku z tym moim głosowaniem powstały jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jakie wartości ja reprezentuję. Mam nadzieję, że więcej mi się to nie zdarzy - powiedział.

d3vgi4z

Z kolei przewodniczący klubu senackiego Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki zapewniał, że przed głosowaniem przypominano senatorom opozycji wagę czwartkowego głosowania. - Chciałem przeprosić wyborców za tą wpadkę. Niestety, nie dopilnowaliśmy wyniku - powiedział.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki tłumaczył, że to, co zawierała preambuła, zawarto również w opinii, którą Senatowi udało się przegłosować.

Przeczytaj również:

d3vgi4z
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vgi4z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vgi4z
Więcej tematów