Trwa ładowanie...

Zaskakujący wynik głosowania w Senacie. Ruszyła lawina komentarzy. Drwiny i przeprosiny

Senat przegłosował ustawę ratyfikującą unijny Fundusz Odbudowy bez poprawek, na których zależało opozycji. Okazuje się, że o wyniku zdecydowały dwa głosy senatorów KO. Rozpętała się prawdziwa burza w komentarzach. Jedni drwią, inni przepraszają.

Totalne zaskoczenie w SenacieTotalne zaskoczenie w SenacieŹródło: East News
d3p4hon
d3p4hon

W czwartek senatorowie zagłosowali ws. dodania preambuły do projektu ustawy ratyfikacyjnej unijny Fundusz Odbudowy. Wynik był zaskakujący. Ostatecznie przyjęto ustawę bez poprawek. Okazuje się, że o wyniku zdecydowały dwa głosy senatorów KO.

Z wyniku głosowania niewątpliwie cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. W mediach społecznościowych rozpętała się prawdziwa burza w komentarzach.

- My z tego głosowania się bardzo cieszymy. W tym momencie nie ma potrzeby, aby ratyfikacja wracała do Sejmu. Mogę tylko powiedzieć - niepotrzebnie trwało to trzy tygodnie, mogliśmy to zrobić z powodzeniem w trzy dni - powiedział dziennikarzom po głosowaniu senator Marek Pęk.

"Zakończyło się żenujące i niepoważne widowisko intryg prowadzone ze szkodą dla obywateli i państwa. Polacy ocenią to sprawiedliwie" - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, po tym jak Senat przyjął ustawę.

d3p4hon

"Ustawa ratyfikacyjna przeszła w Senacie bez poprawek! Marszałek Senatu Tomasz Grodzki i cała opozycja wstrzymywali przez wiele, wiele dni ustawę, która nie powinna budzić najmniejszych wątpliwości. Miliardy złotych dla Polski czekały, ponieważ ważniejsze były partyjne gry w Platformie Obywatelskiej" - napisał Piotr Mueller, rzecznik rządu.

- Jedno środowisko wygrało, a drugie przegrało. Dla mnie to jest jednak mało ważne, ważne jest to, co się wydarzyło dla Polski. A dla Polski wydarzyło się to, że jest szansa, że te środki europejskie będą szybciej, a seans przedłużania prac w Senacie się zakończył - powiedział po głosowaniu dziennikarzom w Senacie Waldemar Buda, wiceminister funduszu i polityki regionalnej.

Dodał, że "opozycja się skompromitowała, ale wygrała Polska".

Lewica drwi z Platformy Obywatelskiej. "To jednak jest kompromitacja... Mimo płomiennych zapowiedzi Senat nie wniósł żadnych poprawek do ustawy ratyfikacyjnej. Trafi ona bezpośrednio na biurko Andrzeja Dudy. A Platforma na to: Niemożliwe!" - napisała Beata Maciejewska, wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Lewicy.

Włodzimierz Czarzasty nie odmówił sobie złośliwości.

Koalicja Obywatelska przeprasza za "błędy" senatorów

Szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki zapowiedział w rozmowie z PAP, że będzie wyjaśniał sprawę głosowania senatorów Leszka Czarnobaja i Aleksandra Pocieja ws. ustawy ratyfikacyjnej. "Mogę tylko przeprosić naszych wyborców za błędy lub niefrasobliwość dwóch naszych kolegów" - dodał.

d3p4hon

Zaskakujący przebieg głosowania

Izba wyższa polskiego parlamentu obradowała w czwartek nad ustawą ratyfikującą unijny Fundusz Odbudowy. Parlamentarzyści opozycji, mający większość w Senacie, zaproponowali dodanie do treści ustawy preambuły, która największy nacisk kładzie na kształt i funkcjonowanie Komitetu Monitorującego, który ma sprawować kontrolę nad wydatkowaniem pozyskanych pieniędzy.

Za przyjęciem ustawy z preambułą głosowało 49 senatorów, przeciw również 49. Wstrzymała się jedna osoba. Pojawiły się głosy, że były problemy z połączeniem jednej osoby.

Marszałek Senatu, powołując się na regulamin, zdecydował o głosowaniu nad odrzuceniem w całości ustawy. Tutaj senatorowie byli zgodni i wszyscy zagłosowali przeciw.

d3p4hon

Jako ostatnie odbyło się głosowanie za przyjęciem ustawy bez poprawek. 98 senatorów zagłosowało za, nikt nie był przeciw, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3p4hon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p4hon
Więcej tematów