Trwa ładowanie...

Ogromne utrudnienia dla podróżujących pociągami z i do Warszawy

Utrudnienia potrwają do 11 czerwca. W tym czasie pod linią kolejową wybudowany zostanie tunel drogowy Trasy Świętokrzyskiej.

Ogromne utrudnienia dla podróżujących pociągami z i do Warszawy
d3egb1k
d3egb1k

Dziś rozpoczyna się budowa Trasy Świętokrzyskiej i tuneli, które wchodzą w jej skład. Dla mieszkańców Warszawy oznacza to duże zmiany komunikacyjne. Zmienią się trasy kursowania wszystkich pociągów. Jak mówi Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza, dotyczy to wszystkich przewoźników, czyli zarówno Szybkiej Kolei Miejskiej, jak i PKP Intercity, czy Kolei Mazowieckich. Część pociągów nie dojedzie na Dworzec Centralny. Swój bieg zakończy na stacji Warszawa Gdańska. Inne pociągi będą miały skróconą trasę i zakończą kursy odpowiednio na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Wschodnia.

W związku z budową tuneli Trasy Świętokrzyskiej w Warszawie czasowo zmieniona zostanie organizacja ruchu dla pociągów kursujących z i do stolicy z północy i wschodu Polski - poinformowało Radio ZET.

Od 27 maja do 11 czerwca 2016 zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga.

W związku z tym czas przejazdu przez Warszawę zostanie czasowo wydłużony dla następujących pociągów:

d3egb1k

Express InterCity Premium (EIP) kursujących do/z Gdyni,

Express InterCity (EIC) kursujących do/z Gdyni,

TLK: Kormoran, Mars, Polaris,

ICOndraszek.

Dodatkowo, niektóre składy kategorii TLK oraz IC jadące w/z kierunku Białegostoku/Olsztyna/Gdyni oraz pociąg EIC Fregata, będą kursować przez stację Warszawa Gdańska (z pominięciem stacji: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia).

Oto lista tych pociągów:

**

**

Pasażerowie korzystający z wymienionych powyżej pociągów, planujący podróż z przesiadką w kierunku z/do Olsztyna, Białegostoku, Trójmiasta, powinni uwzględnić dodatkowy czas niezbędny na przejazd (pociągiem lub komunikacją miejską) pomiędzy Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią, Centralną lub Wschodnią - informuje Radio ZET.

d3egb1k

Aby ułatwić podróżnym przemieszczenie sie między dworcami, w czasie utrudnień będzie możliwość bezpłatnego (wystarczy posiadać bilet na pociąg) skorzystania ze środków transportu ZTM Warszawa.

Koszt inwestycji

Utrudnienia potrwają do 11 czerwca. W tym czasie pod linią kolejową wybudowany zostanie tunel drogowy Trasy Świętokrzyskiej. Trasa przekracza w trzech miejscach tory biegnące do Dworca Wschodniego, będą tu tunele. Tomasz Kunert apeluje do osób korzystających z pociągów o sprawdzanie rozkładów jazdy. Przewoźnicy zapowiedzieli wzajemne honorowanie biletów na trasach objazdowych.
Długość budowanego obecnie odcinka Trasy Świętokrzyskiej przekracza kilometr. Inwestycja będzie kosztować 76 milionów złotych.

Źródło: (Radio ZET/PKP/IAR/WawaLove.pl)

d3egb1k
d3egb1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3egb1k
Więcej tematów