Trwa ładowanie...

Ogłoszono przetarg na budowę kolejnych stacji metra

Każdy z odcinków będzie budować inna firma. O wyborze w 90% zadecyduje cena

Ogłoszono przetarg na budowę kolejnych stacji metra
dd5zxvt
dd5zxvt

Warszawa ogłosiła dzisiaj przetarg na rozbudowę II linii metra o odcinki 3+3 – to jest po trzy stacje w każdą stronę (na Wolę i Targówek). Wykonawcy, oddzielnie dla każdego z odcinków, będą musieli wybudować metro do 2019 r.

Miło mi dzisiaj ogłosić, że został ogłoszony przetarg na kolejne sześć stacji (3+3) – do Księcia Janusza i ul. Trockiej – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. W przetargu wykonawcy będą mogli składać oddzielnie oferty dla odcinka zachodniego i północno-wschodniego. Przyjęto zasadę, że każdy z tych odcinków będzie budować inna firma. Chodzi o większą konkurencyjność *– dodała. Termin składania ofert mija na przełomie I i II kwartału 2015 r. *O wyborze w 90% zadecyduje cena. Pozostałe punkty będą przyznane za wydłużenie gwarancji z 3 do 5 lat. Daliśmy jasny sygnał potencjalnym wykonawcom, że zależy nam na wysokiej jakości i trwałości materiałów – mówi Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego. Wykonawcy będą mieli od podpisania umowy 38 miesięcy na realizację prac (czyli nieco ponad trzy lata).

Na ok. 3,5-kilometrowym odcinku w kierunku Woli zaplanowano trzy stacje. Projekty wykonała firma Metroprojekt, która ma na swoim koncie projekty budowy I linii metra i wielobranżowy projekt koncepcyjny centralnego odcinka II linii metra. Stacja C-8 Płocka znajdzie się w rejonie skrzyżowania Płockiej i Wolskiej. Stację C-7 Młynów przewidziano pod ul. Górczewską, w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego. Stację C-6 Księcia Janusza zaplanowano natomiast pod Górczewską, po wschodniej stronie skrzyżowania z Księcia Janusza.

dd5zxvt

Inwestycja będzie zrealizowana przy 85-procentowym dofinansowaniu unijnym. W 2019 r. II linia, po zbudowaniu 3+3, będzie liczyła 13,5 km długości i 13 stacji. Władze miasta zakładają w nowej perspektywie dalszą rozbudowę II linii – do 2022 r. mają powstać kolejne trzy stacje na wschodnio-północnym odcinku. Metro dojedzie do ostatniej zaplanowanej stacji C-21 Bródno. Na zachodzie II linia zostanie natomiast dociągnięta do stacji przy ratuszu na Bemowie, z przystankiem pośrednim przy Wola Parku. W niedługim czasie ogłosimy konkurs na prace projektowe – zapowiada Jerzy Lejk, prezes Metra.

dd5zxvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd5zxvt
Więcej tematów