Trwa ładowanie...
dnt8id3
IAR

Ogłoszenie w internecie: niemowlę na sprzedaż, z pełnym wyposażeniem

"Niemowlę na sprzedaż - 150 tysięcy funtów. Z pełnym wyposażeniem" - tej treści ogłoszenie w internecie doprowadziło do odebrania przez opiekę społeczną dwójki dzieci 20-letniej Brytyjce, autorce anonsu na Gumtree.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogłoszenie w internecie: niemowlę na sprzedaż, z pełnym wyposażeniem
(WP.PL, Fot: Internauta bosman1)
dnt8id3

Ogłoszenie ukazało się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na popularnej stronie internetowej, na której znaleźć można wszystko - od mieszkań i samochodów po - jak się okazuje - żywy towar. Dziesiątki użytkowników Gumtree zareagowały natychmiast, alarmując policję, która wytropiła kobietę w Bradford w środkowej Anglii i odebrała jej dwóch chłopców.

Policja poinformowała, że dzieci czują się dobrze i znajdują się pod wspólną opieką służb socjalnych i rodziny ich matki.

Sama kobieta tak tłumaczy swoje zachowanie: - To był głupi żart, nie myślałam, że ktoś to weźmie poważnie. 20-latka dodała, że nie miała na myśli własnych dzieci, a sumę 150 tysięcy funtów wyssała z palca, dla śmiechu dorzucając jeszcze "pełne wyposażenie" dziecka. Służby socjalne twierdzą jednak, że nie mogły nie podejść do sprawy z najwyższa powagą.

Rzecznik serwisu Gumtree oświadczył, że jest to otwarta strona internetowa, gdzie każdy może zamieścić dowolne ogłoszenie. Jednak anons dziecka na sprzedaż zdjęto jeszcze tego samego dnia, kiedy się ukazał.

dnt8id3

Podziel się opinią

Share
dnt8id3
dnt8id3