Trwa ładowanie...

Od kogo Jarosław Kaczyński pożyczył 200 tys. zł? "To szara eminencja PiS"

To Janina Goss, szara eminencja PiS, jest osobą która 2,5 roku temu pożyczyła Jarosławowi Kaczyńskiemu 200 tys. zł. To jej nazwiska jako swego pożyczkodawcy prezes PiS nie chciał ujawnić w oświadczeniu majątkowym – ustaliła "Polityka".

Share
Od kogo Jarosław Kaczyński pożyczył 200 tys. zł? "To szara eminencja PiS"
Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d2kzuhm

Jarosław Kaczyński mówił tylko, że pieniądze pożyczył na leczenie matki, zmarłej w ubiegłym roku Jadwigi Kaczyńskiej. W oświadczeniu majątkowym z początku tej kadencji sejmu podał, że zaciągnął „pożyczkę prywatną” w wysokości 200 tys. złotych. W kwietniu tego roku w oświadczeniu majątkowym zeznał, że ma jeszcze 80 tys. zł pożyczki do spłacenia. W czwartek prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie domniemanego zatajenia przez Jarosława Kaczyńskiego prawdy w oświadczeniach majątkowych z lat 2011–2014 przez nieumieszczenie w nich danych wierzyciela.

Jak dowiedziała się "Polityka", Jarosław Kaczyński na prośbę komisji etyki poselskiej, która bada oświadczenia majątkowe posłów, złożył korektę do swoich oświadczeń i wyjawił nazwisko osoby, u której się zapożyczył. Jest nią Janina Goss. W najbliższym czasie korekta złożona przez prezesa PiS zostanie opublikowana na stronach internetowych sejmu.

Źródło: Polityka

d2kzuhm

Podziel się opinią

Share
d2kzuhm
d2kzuhm
Więcej tematów