Trwa ładowanie...
d58jz52
O Powstaniu Warszawskim wie już cały Nowy Jork. Dzięki wandalom

O Powstaniu Warszawskim wie już cały Nowy Jork. Dzięki wandalom

1 sierpnia na ścianie Polskiego Domu Narodowego „Warsaw” odsłonięto mural, który stworzono w hołdzie Powstańcom Warszawskim. Miał on jednocześnie przybliżyć nowojorczykom tę część naszej burzliwej historii. Malowidło nie cieszyło się jednak wówczas zainteresowaniem. Teraz to się zmieniło. O muralu donoszą wszystkie media. Powód? Zniszczyli go wandale.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d58jz52

Mural, który artyści tworzyli przez trzy tygodnie, grupka wandali zniszczyła w kilka minut. Pomysłodawca jego stworzenia Grzegorz Fryc ze Stowarzyszenia Pangea nie załamał się jednak, postanowił wykorzystać sytuację. Zadzwonił do największych stacji telewizyjnych.

- Tak naprawdę promocja muralu w Nowym Jorku odbędzie się dzisiaj. I to teraz całe miasto dowie się o memoriale i o powstańcach warszawskich, bo niestety złe wiadomości się sprzedają - mówił w dniu, w którym o zniszczonym muralu postanowił zawiadomić nowojorskie media.

Pomysł się powiódł. Kilka godzin później pod ścianą ze zdewastowanym malowidłem stało kilka wozów telewizyjnych, dziennikarze zadawali pytania o mural i jego symbolikę. Wieczorem wszystkie nowojorskie serwisy informacyjne rozpoczynały się od informacji o ataku wandalów. Miliony widzów przed telewizorami słuchały opowieści o Powstaniu Warszawskim i jego bohaterach.

Źródło: TVP Info

d58jz52

Podziel się opinią

Share
d58jz52
d58jz52
Więcej tematów