Trwa ładowanie...
ycipk-1vg4ez
ycipk-1vg4ez

O czym śnią chorzy na amnezję?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1vg4ez

Osoby cierpiące na zanik pamięci mogą mieć obrazowe sny dotyczące przeszłości, nawet jeżeli nie wiedzą co te obrazy przedstawiają. Wykazali to naukowcy z placówki naukowej w Cambridge, którzy w swoim eksperymencie wykorzystali popularną grę komputerową tetris.

Badane osoby zostały podzielone na trzy grupy. W pierwszej było 5 osób cierpiących na amnezję, w drugiej - 12 początkujących i zdrowych graczy w tetris, w trzeciej - 10 doświadczonych i również zdrowych graczy. Wszyscy bawili się grą przez trzy dni po siedem godzin dziennie. Po godzinie snu byli przez naukowców budzeni i pytani o to, co im się śniło. 17 graczom rzeczywiście śniła się gra w tetris. Ten sen miały również osoby cierpiące na amnezję. Nie wiedziały one jednak, co im się dokładnie śniło - potrafiły to jedynie opisać.

Stąd wniosek, że w pierwszej fazie snu ponownie przeżywamy wydarzenia minionego dnia. W przypadku pacjentów cierpiących na amnezję uszkodzony jest hipokamp - fragment mózgu odpowiedzialny za organizację zapamiętywania i uczenie się - i dlatego nie mogą skojarzyć i nazwać obrazów widzianych we śnie. (kar)

ycipk-1vg4ez
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1vg4ez

ycipk-1vg4ez
ycipk-1vg4ez