Trwa ładowanie...
d3pkyn1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nowy rząd - kogo najlepiej oceniamy?

Najlepiej oceniani ministrowie to Morawiecki, Radziwiłł i Gowin; najgorzej: Macierewicz, Ziobro i Kamiński - "Rzeczpospolita" sprawdziła, jak Polacy odbierają skład rządu Beaty Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy rząd - kogo najlepiej oceniamy?
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3pkyn1

Jak wynika z sondażu IBRiS, w czołówce najlepiej ocenianych szefów resortów są: wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki (63 proc. pozytywnych wskazań), minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oraz wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (po 53 proc.).

Za podium są szef MSZ Witold Waszczykowski (47 proc.) i rzecznik rządu Elżbieta Witek (46 proc.). Dalej uplasowali się wicepremier, minister kultury Piotr Gliński i szef MSW Mariusz Błaszczak (po 45 proc.) oraz minister finansów Paweł Szałamacha (44 proc.).

Na przeciwnym biegunie, z największym odsetkiem negatywnych wskazań, znaleźli się: szef MON Antoni Macierewicz (62 proc. źle ocenia tę kandydaturę), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (po 51 proc.).

d3pkyn1

Wśród osób, których negatywne oceny przeważają nad pozytywnym znalazła się jeszcze tylko szefowa KPRM Beata Kempa (37 do 35 proc.).

IBRiS przeprowadził sondaż w dn. 13-14 listopada na próbie 1100 osób.

Zobacz także: Duda o nowym rządzie: "Będziemy mieli Polskę sprawiedliwą. Prawo będzie wreszcie przestrzegane!"

d3pkyn1

Podziel się opinią

Share

d3pkyn1

d3pkyn1
Więcej tematów