Trwa ładowanie...
d1yxy0m

Nowe zasady wjazdu na krakowski Rynek

• Będą nowe zasady wjazdu na krakowski Rynek Główny • Lżejsze samochody będą mogły wjeżdżać na płytę • Wyższe opłaty za wjazd • Przepisy wchodzą w życie w maju
Share
Nowe zasady wjazdu na krakowski Rynek
Źródło: WP.PL, Fot: Robert Kulig
d1yxy0m

Mieszkańcy, przedsiębiorcy, dostawcy oraz przedstawiciele Wydziału Spraw Administracyjnych spotkali się czwartek w Miejskim Centrum Dialogu, aby wspólnie podsumować konsultacje w sprawie planowanych zmian zasad wjazdu i postoju pojazdów na Rynku Głównym oraz na drogach wewnątrz I Obwodnicy.

Mimo początkowych protestów i wątpliwości, udało się wypracować porozumienie, a niektóre regulacje wejdą w życie już z początkiem maja.

Wśród ustalonych propozycji zmian znalazło się m.in. ograniczenie tonażu pojazdów wjeżdżających na Rynek Główny z dotychczasowych 10 ton do 7,5 ton.

d1yxy0m

- Dodatkowo zdecydowaliśmy o wprowadzeniu ułatwień w odbieraniu indywidualnych zezwoleń na wjazd na Rynek Główny dla mieszkańców. Będzie to możliwe w budynku Urzędu Miasta Krakowa na pl. Wszystkich Świętych 3-4, a nie jak do tej pory tylko na al. Powstania Warszawskiego. Obsługa mieszkańców Rynku Głównego w tej lokalizacji rozpocznie się już w maju - informuje dyrektor Wydziału Spraw Informacyjnych.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1yxy0m

Podziel się opinią

Share
d1yxy0m
d1yxy0m
Więcej tematów