Trwa ładowanie...
ycipk-vedh4a

Nowe zakazy wyprzedzania dla ciężarówek na A4

Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wprowadził nowe zakazy wyprzedzania samochodami ciężarowymi osobowych na autostradzie A4. Ograniczenia są tymczasowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz wyprzedzania wprowadzono z powodu remontu
Zakaz wyprzedzania wprowadzono z powodu remontu (PAP, Fot: Marcin Bednarski)
ycipk-vedh4a

GDDKiA zdecydowała się na wprowadzenie zakazów wyprzedzania już przed remontowanym odcinkiem północnej jezdni autostrady A4 nieopodal Wrocławia, by zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych. Obowiązują one od węzła Brzeg (km 193+598) do węzła Brzezimierz, a także od węzła Brzezimierz (km 178+550) do końca prowadzonych prac remontowych.

To nie koniec prac zaplanowanych przez rzeszowski oddział GDDKiA na autostradzie A4. W niedzielę, 01 października 2017 r., rozpocznie się kolejny etap remontu jezdni północnej autostrady A4. Wykonawca wystawia już bariery separacyjne na jezdni południowej, na odcinku od węzła Wrocław Wschód do PPO Karwiany. W efekcie tej organizacji ruch samochodowy będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową na odcinku od PPO Karwiany do węzła Brzezimierz, z wyłączeniem węzła Wrocław Wschód (gdzie na ok. 2 km ruch będzie na obu jezdniach).

Planuje się, że połączenie etapów potrwa do połowy października, a następnie oddany zostanie do ruchu wyremontowany odcinek jezdni północnej pomiędzy węzłami Brzezimierz, a Wrocław Wschód.

ycipk-vedh4a

GDDKiA zapowiedziała, że zakaz wyprzedzania samochodów przez ciężarówki na tym odcinku A4 ma charakter tymczasowy. Kierowcy pojazdów ciężarowych boją się, że po zakończeniu remontu znaki pozostaną. Znak B-26 zakazuje pojazdom ciężarowym o masie przekraczającej 3,5 tony na wyprzedzanie innych pojazdów silnikowych wielośladowych. Nie dotyczy on autobusów.

Źródło: GDDKiA

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-vedh4a

ycipk-vedh4a
ycipk-vedh4a