Trwa ładowanie...
d1z9mjt

Nowe nagranie z ataku na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu

W internecie pojawił się nowy film ukazujący terrorystów chwilę po ataku na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu. Bracia Kouachi wiwatują i wykrzykują: "Pomściliśmy proroka Mahometa!". Następnie odjeżdżają czarnym citroenem. Po drodze oddają strzały w kierunku francuskich policjantów. Na nagraniu słychać m.in. język polski.

Share
d1z9mjt

Film został nakręcony z dachu budynku znajdującego się w pobliżu redakcji "Charlie Hebdo". Widać na nim dwóch uzbrojonych mężczyzn, którzy wybiegają z budynku tuż po dokonanym ataku na siedzibę gazety.

Jeden braci Kouachi krzyczy: "Pomściliśmy Proroka Mahometa". Następnie obaj wsiadają do czarnego citroena i próbują odjechać.

d1z9mjt

Gdy zamaskowani mężczyźni ruszają, drogę blokuje im radiowóz francuskiej policji. Terroryści wysiadają z samochodu i strzelają w kierunku funkcjonariuszy. Policjanci wycofują się, a bracia Kouachi odjeżdżają w nieznanym kierunku.

W ataku na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu, do którego doszło 7 stycznia, zginęło 12 osób. Wśród ofiar są rysownicy tygodnika. Bracia Said i Cherif Kouachi, których policja wytypowała jako sprawców zamachu, zginęli dwa dni później w szturmie policji.

Źródło: WP.PL

d1z9mjt

Podziel się opinią

Share
d1z9mjt
d1z9mjt
Więcej tematów