Trwa ładowanie...
d4iuipx

Nocne święto teatrów już w ten weekend w Krakowie

Z 13 na 14 czerwca odbędzie się krakowska Noc Teatrów. Podczas imprezy zostaną zaprezentowane najlepsze spektakle, a Joanna Szczepkowska otrzyma „Laur Krakowiaków i Górali” za postawę i dokonania na rzecz popularyzacji sztuki.
Share
Nocne święto teatrów już w ten weekend w Krakowie
Źródło: Materiały prasowe, Fot: UMK/P.Krawczyk
d4iuipx

Aż 12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 30 grup nieinstytucjonalnych weźmie udział w IX edycji Nocy Teatrów, która odbędzie się w Krakowie w nocy z 13 na 14 czerwca.

Spektakle będzie można oglądać na deskach krakowskich teatrów oraz na Rynku Głównym.

Jak informują organizatorzy, w imprezie wezmą najlepsze krakowskie sceny: Teatr STU, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya–Żeleńskiego, Teatr „Groteska”, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Variete, Teatr KTO, Teatr Ludowy, Teatr „Łaźnia Nowa”, Opera Krakowska, Balet Dworski „Cracovia Danza”, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego i Krakowska Opera Kameralna.

d4iuipx

Pierwsze przedstawienia zostaną zaprezentowane już o godz. 15.00 („Kot w butach" Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego), ostatnie - o północy (m.in. „Karaoke box" w Teatrze im. J. Słowackiego).

Momentem kulminacyjnym Nocy Teatrów będzie wręczenie nagrody teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego Joannie Szczepkowskiej. Ustanowiony przez Radę Miasta Krakowa tytuł, przyznawany jest za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru.

Część wydarzeń w sobotnią noc objęta będzie rezerwacją miejsc. Szczegółowe informacje na temat dystrybucji zaproszeń można znaleźć na stronie: krakowskienoce.pl

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4iuipx

Podziel się opinią

Share
d4iuipx
d4iuipx
Więcej tematów