Nikt nie ustąpił miejsca kobiecie w ciąży. Zainterweniowała motornicza

W jednym z krakowskich tramwajów kobieta w ósmym miesiącu ciąży musiała podróżować stojąc, gdyż nikt nie chciał ustąpić jej miejsca. Widząc to, motornicza wysiadła i zaapelowała do pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prośba motorniczej podziałała na pasażerów
Prośba motorniczej podziałała na pasażerów (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
WP

O sytuacji w liście do krakowskiego MPK poinformowała sama pani Agata, która spodziewa się dziecka. Jak pisze, do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 6.25, kiedy jechała tramwajem do ronda Mogilskiego. "Tramwaj, mimo tak wczesnej pory, był pełen i nie było dla mnie miejsca siedzącego, a jestem w ósmym miesiącu ciąży. Nikt nie kwapił się do tego, by mi ustąpić" - pisze pasażerka.

Wówczas, w trakcie postoju na przystanku Muzeum Lotnictwa, motornicza wyszła ze swojej kabiny i poprosiła pasażerów o "ustąpienie miejsca pani w ciąży". Apel poskutkował.

"Jestem jej bardzo wdzięczna, bo jak zauważyłam przez ostatnie miesiące, niestety wrażliwość pasażerów na kobiety w ciąży i ustępowanie im miejsca należy do rzadkości, a dzięki takim sytuacjom mam nadzieje ze ich świadomość będzie większa" - napisała przyszła mama.

WP

Zobacz także: Paweł Lisicki: dla mnie Parada Równości na błoniach jasnogórskich to bluźnierstwo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP