Trwa ładowanie...
d1s819n
IAR

Niemcy ostrzegają: terroryści mogą zaatakować podczas Euro 2016

• Niemcy przestrzegają przed zamachami terrorystycznymi podczas Euro 2016
• Dziennikarze dotarli do raportu Federalnego Urzędu Kryminalnego w tej sprawie
• Najbardziej zagrożony zamachem ma być mecz otwarcia i mecz finałowy
• Możliwe są także ataki na drużyny biorące udział w turnieju Niemiecka policja ostrzega przed zamachami terrorystycznymi we Francji podczas rozpoczynających się za trzy tygodnie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Do raportu służb dotarł dziennik "Bild".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francuscy policjanci przed zakładem, do którego doszło do zamachu. Ataki przeprowadzono tego samego dnia też w Kuwejcie i Tunezji
Francuscy policjanci przed zakładem, do którego doszło do zamachu. Ataki przeprowadzono tego samego dnia też w Kuwejcie i Tunezji (AFP, Fot: Philippe Desmazes)
d1s819n

Chodzi o raport Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA). Ma z niego wynikać, że szczególnie zagrożone atakiem są mecze: otwarcia 10 czerwca, a także finałowy zaplanowany miesiąc później. Terroryści mogą też planować ataki na cele o dużej symbolice, które przyciągają uwagę medialną. Możliwe są także ataki na same drużyny biorące udział w turnieju.

Autorzy raportu przypominają, że Francja jest na celowniku terrorystów. Nie tylko ze względu na swoją kolonialną przeszłość, ale też obecne zaangażowanie militarne w operacje przeciwko radykałom z Państwa Islamskiego.

d1s819n

Podziel się opinią

Share

d1s819n

d1s819n
Więcej tematów