Trwa ładowanie...

"Niebieski lód” pomylili z meteorytem. Fragmenty zabrali do domów

Przykra niespodzianka spotkała mieszkańców indyjskiej wioski. Liczyli, że znaleźli pozaziemskie minerały, a w rzeczywistości były to zamrożone nieczystości.

Share
"Niebieski lód” pomylili z meteorytem. Fragmenty zabrali do domów
Źródło: flickr.com, fot: marko
d4cwnif

Mieszkańcy indyjskiej wioski Fazilpur Badli usłyszeli ogromny hałas. Szybko wybiegli z domów poznać źródło głośnego dźwięku. Znaleźli kulę lodu o wadze około 12 kilogramów. Wiedzieli, że spadła z nieba, uznali więc bryłę za kosmiczny kamień – informuje BBC.

Niektórzy z wioski postanowili zatrzymać kawałek na pamiątkę. Oderwane fragmenty lodowej masy zabierali do domów. Wkładali je do zamrażarek, bo szybko zaczęły się rozpuszczać. Nie zrobili by pewnie tego wiedząc, że mają w rękach tzw. niebieski lód)
, mieszankę płynnego środka odkażającego i rzeczy, które wpadają do toalety w pasażerskich samolotach. Na dużych wysokościach zamarza a po jakimś czasie bryła odrywa się od kadłuba.

*Złudzeń pozbawił ich indyjski Departament Meteorologii. *- Nie ma mowy o żadnym meteorycie. Ci państwo znaleźli zamrożone nieczystości, które wypadły z samolotu - urzędnicy oświadczyli w komunikacie.

Zobacz także: Mrożące krew w żyłach lądowanie

Tego typu sytuacje zdarzają się rzadko. Wbrew powszechnemu przekonaniu, samoloty opróżniają swoje toalety na lotniskach, a nie latając nad naszymi głowami. Czasami jednak w maszynie instalacja może być nieszczelna. Czasem zdarza się po prostu awaria. I tak na ziemię spadają zamarznięte ścieki. W przypadku Wielkiej Brytanii odnotowano 25 takich incydentów na 2,5 miliona lotów.

d4cwnif

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d4cwnif

Podziel się opinią

Share
d4cwnif
d4cwnif
Więcej tematów