Trwa ładowanie...
d12s9hw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nie żyje mężczyzna, który ostrzelał budynek policji w Dallas

Mężczyzna ostrzelał w sobotę w południe, czasu lokalnego, kwaterę główną policji w Dallas, w amerykańskim stanie Teksas, oraz funkcjonariuszy, którzy usiłowali go zatrzymać. Po krótkim pościgu został zastrzelony przez policyjnego snajpera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef policji w Dallas potwierdził śmierć napastnika
Szef policji w Dallas potwierdził śmierć napastnika (PAP/EPA, Fot: Ralph Lauer)
d12s9hw

Mężczyzna, który oznajmił później, że nazywa się James Boulware, poinformował, że umieścił przed budynkiem policji bomby rurowe.

Szef policji w Dallas David Brown potwierdził na konferencji prasowej śmierć napastnika i poinformował, że oskarżał ono policję o utratę prawa do opieki nad jego synem. Policja miała oskarżać go, że "jest terrorystą".

Nikt poza napastnikiem nie zginął ani nie został ranny podczas ataku.

d12s9hw

Według Browna napastnik otworzył ogień na budynek policji z zaparkowanego samochodu dostawczego. Kule przebiły szklane drzwi i wyrządziły zniszczenia w hallu budynku. Zniszczyły biurko, przy którym pełnił służbę dyżurny policjant. Miał on niebywałe szczęście, bowiem na krótko przedtem poszedł do automatu, aby kupić napój gazowany.

Mężczyzna ostrzelał też radiowóz policyjny, jednak znajdujący się w nim policjanci nie doznali szwanku. Następnie staranował inny radiowóz i uciekł. Zatrzymał się na parkingu restauracji w Hutchins, jednym z przedmieść Dallas.

Tam został otoczony przez policję. Negocjatorzy rozpoczęli z nim rozmowy. Podczas negocjacji mężczyzna oświadczył, że ma w samochodzie materiały wybuchowe.

Według policji mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny i zagrażał bezpieczeństwu nie tylko funkcjonariuszy, ale i postronnych ludzi. Zginął od strzału policyjnego strzelca wyborowego.

Brown poinformował, że policjanci znaleźli pakunek z bombami rurowymi na parkingu przed budynkiem policji oraz dwie dalsze bomby rurowe w samochodzie napastnika.

d12s9hw

Podziel się opinią

Share

d12s9hw

d12s9hw
Więcej tematów