Trwa ładowanie...

Nauczyciele ośmieszyli czarnoskórego chłopca. Szczegóły afery z liceum

Do skandalu doszło w II LO w Chełmie podczas próby poloneza. Jedna z maturzystek zaprosiła na studniówkę kolegę z innej szkoły. Chłopiec wyróżnia się ciemniejszym kolorem skóry. Jej nauczyciel głośno skomentował ten fakt: "Kasia przyprowadziła sobie Murzyna" – stwierdził.

Nauczyciele ośmieszyli czarnoskórego chłopca. Szczegóły afery z liceumŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
dix6usq
dix6usq

A to był dopiero początek nieprzyjemności, z jakimi spotkał się Kacper. Do pierwszego nauczyciela dołączył drugi i razem brnęli w swoich niewybrednych żartach, podaje portal dziennikwschodni.pl.

Para uczniów usłyszała, że „pasują do siebie jak dwie czarne krople wody”. Kacper został też zapytany „kto go poskładał” oraz czy na swoją studniówkę wybiera się z dziewczyną czy z chłopakiem.

Portal podaje, że przebieg zdarzenia zrelacjonowała matka chłopca w skardze, którą złożyła w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta. Z dziennikarzami rozmawiać nie chce. Czeka, jak na to, co spotkało jej syna, zareaguje dyrekcja II LO, Wydział Oświaty Urzędu Miasta i chełmska delegatura Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Teresa Kiwińska, dyrektorka I LO w Chełmie, gdzie uczy się nastolatek, skomentowała całą sytuację: – Uczeń z matką stawili się u mnie już w piątek – tłumaczy portalowi. – Chłopiec szczegółowo zrelacjonował przebieg tego incydentu. Matka, która zabierała go po próbie, zauważyła, że wbrew swojej naturze jest przygnębiony. Kiedy zdradził, co go spotkało, oboje wrócili do szkoły, aby porozmawiać z tamtejszą dyrektorką - opowiada portalowi dziennikwschodni.pl.

dix6usq

– Przyjęłam ucznia i jego matkę, po czym zaprosiłam oboje zamieszanych w tę sprawę nauczycieli – mówi Marta Klasura, dyrektor II LO w Chełmie. – W czasie tego spotkania doprowadziłam do konfrontacji ucznia z nauczycielami.

Według dyrektor Klasury nauczyciele przeprosili Kacpra, zapewniając, że były to tylko żarty. - Matka złożyła jednak oficjalną skargę. W związku z tym wdrożyłam wewnętrzne postępowanie celem dokładnego wyjaśnienia zajścia i wypracowania wniosków. Wyjaśnień z mojej strony oczekuje także zaalarmowany przez matkę Wydział Oświaty oraz kuratorium. Do piątku będę miała gotowe stanowisko w tej sprawie - zapewnia.

Szkolni koledzy Kacpra również są zaskoczeni zachowaniem nauczycieli. – Ci nauczyciele nie powinni się tak zachować – mówi jedna z jego klasowych koleżanek w rozmowie z portalem. – Nie można kogokolwiek oceniać po kolorze skóry.

Sprawą zajmuje się delegatura kuratorium oświaty.

dix6usq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dix6usq
Więcej tematów