Trwa ładowanie...
d1v9kt0

Narkotyki zalewają Pomorze? Najpopularniejsza jest amfetamina

• 25-latek próbował ukryć 600 gotowych porcji amfetaminy
• Policja zatrzymała czterech pracowników myjni w związku z posiadaniem narkotyków
• Tylko w latach 2010-2013 straż graniczna oraz policja przejęły ponad 2,2 tony amfetaminy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narkotyki zalewają Pomorze? Najpopularniejsza jest amfetamina
(Policja dolnośląska)
d1v9kt0

- Prokuratura Rejonowa Gdańsk - Oliwa w Gdańsku wszczęła śledztwo przeciwko 25-latkowi podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu narkomanii - mówi prok. Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Podczas śledztwa okazało się, że 25-latek chciał ukryć prawie 600 gotowych porcji amfetaminy. Podejrzany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. W związku z tym prokuratura zdecydowała się zastosować wobec niego niewolnościowe środki zabezpieczające w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

- Trwa śledztwo, w toku którego zachodzi konieczność m.in. uzyskania kompleksowej opinii biegłego odnośnie zabezpieczonych w miejscu pracy oraz zamieszkania podejrzanego środków odurzających. Gdy przedmiotem posiadania jest znaczna ilość substancji psychotropowych lub środków odurzających, przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat - dodaje prok. Paszkiewicz.

d1v9kt0

Zatrzymania osób handlujących narkotykami to w Gdańsku niemal codzienność. Kilka dni temu doszło tam do ujęcia pracowników myjni samochodowej. Policjanci przeszukali pomieszczenia myjni i znaleźli ok. 890 porcji amfetaminy. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w wieku 22-25 lat. Cała czwórka została przewieziona do policyjnego aresztu. Przy jednym z zatrzymanych (25-letnim mieszkańcu Sopotu) funkcjonariusze znaleźli schowane w kieszeniach pojedyncze porcje środków odurzających, a w trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków.

- Zabezpieczone środki zostały przekazane do badań. 25-letni mieszkaniec Sopotu usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Pozostali mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni - informuje podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak wynika z opublikowanego w maju "Europejskiego Raportu Narkotykowego 2016", w krajach Europy Zachodniej i Południowej wyższe jest spożycie kokainy, podczas gdy w Europie Północnej i Wschodniej prym wiedzie amfetamina. Tylko w latach 2010-2013 straż graniczna oraz policja przejęły ponad 2,2 tony tego narkotyku.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1v9kt0

Podziel się opinią

Share
d1v9kt0
d1v9kt0
Więcej tematów