Trwa ładowanie...

Narkotyki trzymał w słoikach z gołąbkami

69-latkowi grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Narkotyki trzymał w słoikach z gołąbkami
d1e657l
d1e657l

69-letni mieszkaniec Warszawy próbował przemycić narkotyki na teren Wysp Brytyjskich. 1,5 kilograma amfetaminy mężczyzna ukrył m.in. w słoikach z gołąbkami. Część znalazła się również w butelce po markowym alkoholu.

Policjanci, pod nadzorem stołecznej Prokuratury Okręgowej prowadzą od dłuższego czasu śledztwo dotyczące przemytu środków odurzających do Wielkiej Brytanii. Ustalili m.in., że sprawcy ukrywają pakunki z narkotykami w opakowaniach popularnych produktów spożywczych - słoikach z flaczkami, fasolą, gołąbkami lub w butelkach z alkoholem. Ustalono też, że kurierzy przewożą narkotyki rejsowymi busami. W marcu tego roku zatrzymano jednego z nich, 61-latka. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że członkowie grupy przestępczej, z której wywodził się zatrzymany mężczyzna, chcą dokonać kolejnej próby przemytu.

Funkcjonariuszom udało się wytypować kolejnego kuriera. Okazał się nim 69-letni mieszkaniec Warszawy, w przeszłości karany już za podobne przestępstwa. Mężczyznę zatrzymano w centrum miasta. Tadeusz O. miał przy sobie torbę podróżną, w której znajdowały się opakowania z produktami spożywczymi - słoiki z gołąbkami w sosie pomidorowym oraz markowy alkohol. Szybko odkryto, iż farsz mięsny gołąbków jest w rzeczywistości amfetaminą w proszku, natomiast butelka alkoholu zawierała ten sam narkotyk, w stanie płynnym. W sumie zabezpieczono około 1,5 kg narkotyków.

Zatrzymanemu 69-latkowi grozi teraz nawet 15 lat pozbawienia wolności.


d1e657l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e657l
Więcej tematów