Trwa ładowanie...
d34pmi9

Napastniczka zabita w ataku na komisariat w Stambule

Dwie uzbrojone osoby ostrzelały siedzibę policji w centrum Stambułu. Policja odpowiedziała ogniem, zabijając napastniczkę i raniąc drugiego sprawcę ataku. Podczas strzelaniny niewielkie obrażenia odniósł również policjant - poinformowały lokalne władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napastniczka zabita w ataku na komisariat w Stambule
(PAP/EPA, Fot: Sedat Suna)
d34pmi9

"Podczas wymiany ognia śmierć poniosła terrorystka, która miała przy sobie ładunek wybuchowy i broń palną. Drugiemu rannemu napastnikowi udało się uciec" - napisał w oświadczeniu gubernator Stambułu Vasip Sahin.

Według telewizji CNNTurk drugi sprawca został chwilę później zatrzymany przez siły bezpieczeństwa.

Media podały, że do ataku doszło w dzielnicy Fatih, w europejskiej części Stambułu.

d34pmi9

Agencja prasowa Dogan opublikowała na swej stronie internetowej zdjęcia leżącego na chodniku ciała napastniczki.

Był to kolejny atak w Stambule w ostatnim czasie. Kilka godzin przed atakiem na komisariat policja zatrzymała uzbrojonego mężczyznę, który wtargnął do siedziby rządzącej partii AKP prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Przed zatrzymaniem napastnik rozbił okna na najwyższym piętrze budynku, mieszczącego się w handlowej dzielnicy Kartal, po czym wywiesił flagę narodową.

Z kolei we wtorek funkcjonariusze odbili z rąk dwóch uzbrojonych członków skrajnie lewicowej organizacji Rewolucyjny Front-Partia Wyzwolenia Ludu (DHKP-C) prokuratora uprowadzonego w sądzie. W wyniku akcji sił specjalnych zginęło dwóch porywaczy; zmarł także prokurator, który odniósł rany postrzałowe.

DHKP-C jest uznawana za organizację terrorystyczną przez Turcję, Stany Zjednoczone i Unię Europejską. Jest odpowiedzialna za wiele zamachów bombowych, w tym samobójczych, oraz podpaleń w Turcji. Działa w tym kraju od końca lat 70. XX wieku.

d34pmi9

Podziel się opinią

Share
d34pmi9
d34pmi9