Trwa ładowanie...
d3ngts8

Napad na bank na Podkarpaciu. Dwóch mężczyzn aresztowanych

Do aresztu trafili napastnicy, którzy obrabowali bank w Wojcieszówce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
policja
policja (WP.PL, Fot: WP.PL)
d3ngts8

Długo nie cieszyli się wolnością po piątkowym napadzie. Najpierw w ręce policji wpadł 19-latek, a niedługo później jego 33-letni współpracownik. Pierwszy dzień Bożego Narodzenia nie był przeszkodą dla sądu, by dla obu zarządzić trzymiesięczny areszt - informuje podkarpacka policja.

Do banku w Wojcieszówce koło Krosna wtargnął 19-latek. Był piątek, zegar pokazywał 14.15. Młody mężczyzna był zamaskowany, miał założoną kominiarkę, a twarz zasłaniała mu dodatkowo chusta. W ręku trzymał przedmiot przypominający broń. Zmusił kasjerkę do wydania pieniędzy. Zabrał około 10 tysięcy złotych i uciekł.

Chłopak pokonał kilkaset metrów pieszo, po czym wsiadł do samochodu. Policjanci z Jedlicza, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce ustalili, że autem był biały bus. W okolicy urządzono obławę. Sprawdzane były wszystkie pojazdy odpowiadające opisowi.

d3ngts8

Zobacz także: Nocny napad na salon gier

Półtorej godziny po napadzie policjanci dopadli napastnika. Zatrzymali białego volkswagena transportera w Krośnie do kontroli. Okazało się, że za jego kierownicą siedzi poszukiwany 19-latek. Na tym jednak się nie skończyło, bo śledczy już wiedzieli, że chłopak nie działał sam. Wkrótce w ich ręce wpadł 33-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego.

Obaj aresztowani usłyszeli już pierwszy zarzut. Dotyczy rozboju. Za napad na bank w Wojcieszówce grozi im 12 lat więzienia.

d3ngts8

Podziel się opinią

Share
d3ngts8
d3ngts8