Trwa ładowanie...

"Najważniejsze by jak najszybciej opuścił więzienie". Ziobro o niesłusznie oskarżonym o gwałt i morderstwo

Zbigniew Ziobro zaangażował się w sprawę Tomasza K., niesłusznie oskarżonego o gwałt i zabójstwo mężczyznę, który odbywa krę więzienia od 2004 roku. - Najważniejsze, by szybko opuścił więzienie i odzyskał dobre imię – mówił Minister Sprawiedliwości na konferencji prasowej.

Share
"Najważniejsze by jak najszybciej opuścił więzienie". Ziobro o niesłusznie oskarżonym o gwałt i morderstwoŹródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d32cqya

Tomasz K. został oskarżony i skazany na 15 lat więzienia za gwałt i zabójstwo Małgorzaty K. do których doszło w noc sylwestrową 1996 roku. Rok po prawomocnym skazaniu sąd wydłużył rzekomemu sprawcy karę do 25 lat więzienia, ponieważ uznał, że dowody ewidentnie wskazują K. jako winnego. Sam oskarżony początkowo przyznał się do gwałtu, ale później to odwołał i odmawiał złożenia wyjaśnień. Tak spędził w więzieniu 15 lat.

Rodzice zamordowanej dziewczyny zwrócili się w tym roku do ministra sprawiedliwości z prośbą o ponowne rozpatrzenie sprawy, po wznowieniu śledztwa w 2017 roku, którego wyniki wskazywały, że Tomasz K. jest niewinny.

Zbigniew Ziobro zainicjował przygotowanie wniosku, który trafił do Sądu Okręgowego we Wrocławiu, o zawieszeniu kary wobec K. - Poleciłem raz jeszcze zbadać okoliczności śmierci 15-letniej Małgosi. Zajęli się tym doświadczeni prokuratorzy i policjanci z Wrocławia. Dzięki ich pracy, mimo upływu lat, udało się zatrzymać mężczyznę, który jest rzeczywistym sprawcą tej potwornej zbrodni – powiedział minister sprawiedliwości cytowany przez PAP

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna to Ireneusz M., któremu postawiono już zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem oraz zarzut zabójstwa.

Źródło: pap.pl / Polska The Times

d32cqya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32cqya
d32cqya
Więcej tematów