Trwa ładowanie...
d2uiq39

Najnowszy sondaż prezydencki. Lider ze sporą przewagą

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Datę poznamy już dziś. Wówczas oficjalnie ruszy kampania wyborcza. Już teraz Rafał Trzaskowski mocno goni w sondażach Andrzeja Dudę. Jednak obecny prezydent cały czas ma sporą przewagę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Andrzej Duda cały czas liderem
Wybory 2020. Andrzej Duda cały czas liderem (FORUM)
d2uiq39

Jak wynika z badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla tygodnika "Polityka", gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę (7 czerwca), 45,5 proc. ankietowanych zdecydowanie wzięłoby w nich udział. 13,4 proc. respondentów odpowiedziało, że raczej tak. Zdecydowanie nie pójdzie na wybory 22,9 proc. badanych, raczej nie 13,6 proc. 4,6 proc. ankietowanych nie jest jeszcze pewne, czy zagłosuje w wyborach prezydenckich.

Najnowszy sondaż prezydencki. Liderem Andrzej Duda

Obecnie urzędujący prezydent może liczyć na 41 proc. poparcia. Cały czas najpoważniejszym rywalem Andrzeja Dudy jest Rafał Trzaskowski. Chęć oddania na niego głosu deklaruje 26,1 proc. badanych.

d2uiq39

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia. Na niego zagłosowałoby 12 proc. ankietowanych. Kolejni kandydaci zdobyli w sondażu jednocyfrowe poparcie. Na lidera PSL zadeklarowało zagłosować 7,1 proc. badanych, na Krzysztofa Bosaka 6,5 proc., Roberta Biedronia 2,3 proc. Aż 5 proc. respondentów nie wie jeszcze, na kogo oddałoby głos.

Sondaż IBRiS dla "Polityki" został przeprowadzony 29-30 maja na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a próg ufności 0,95.

d2uiq39

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2uiq39

Podziel się opinią

Share

d2uiq39

d2uiq39
Więcej tematów